اخبار استارتاپی

اجرای پایلوت استفاده از خودرو و موتور برقی پست

استفاده از خودرو و موتور برقی از جمله خدمات جدیدی است که قرار است شرکت ملی پست با کمک سرویس «پست پلاس» خود ارائه کند.

در آذرماه سال جاری شرکت ملی پست در مراسمی از سرویس «پست پلاس» خود رونمایی کرد. در این سرویس شرکت پست برای حفاظت از محیط زیست و نوسازی ناوگان خود به وسایل حمل و نقل الکترونیکی چون خودرو برقی، موتور برقی و دوچرخه برقی مجهز می شود.

محمدرضا قادری، عضو هیات مدیره شرکت پست در توضیح بیشتر طرح پایلوت استفاده از موتورها و خودروهای برقی در تهران گفت: «ما در گام اول چند منطقه آلوده تهران را برای پایلوت این سرویس درنظر گرفتیم. پیش از عید قرار است منطقه ۱۵ پستی را که یکی از مناطق آلوده تهران است به خودروی برقی و ۱۰۰ تا ۲۰۰ موتور برقی مجهز و موتور سیکلت بنزینی را از دور خارج کنیم. اگر این پایلوت با موفقیت انجام شود، آن را به کل شهر تهران تعمیم می‌دهیم.»

او در ادامه افزود: «هم‌اکنون در حال تهیه موتور برقی و آموزش به نامه رسان ها هستیم و استانداردها را تدوین می‌کنیم. در اینجا بحث انتخاب باتری موتورها هم مطرح است و باید یک تا دو باتری را انتخاب کنیم که مناسب همه موتورها باشد.»

قادری همچنین تاکید کرد: «تمام سازندگان موتورها برای استفاده از یک باتری در موتور برقی خود باید به یک اجماع برسند. به محض نهایی شدن استانداردها، به سمت ساخت ایستگاه‌های شارژ می‌رویم. برای ساخت این ایستگاه‌ها چند مجموعه اعلام آمادگی کردند.»

او در پاسخ به این سوال که چه زمان استانداردها نهایی می‌شود، بیان کرد: «پاسخ این سوال بستگی به همکاری بازیگران این حوزه دارد. پلیس و اداره استاندارد باید با ما همکاری کنند. ما و شهرداری تهران به تازگی تفاهم‌نامه‌ای امضا و همکاری خود را آغاز کرده‌ایم. ما پیشنهاددهنده استانداردها هستیم. اداره استاندارد و پلیس هم باید استانداردها را تایید کنند. به نظر من تا سال آینده ایستگاه‌های شارژ راه‌اندازی می‌شوند. چون تمام برنامه ما این است که زودتر در کل تهران این کار را توسعه دهیم.»

به گفته قادری، آنها مدام با پلیس و سازمان استاندارد در ارتباط هستند و مکاتبه می‌کنند و در حال حاضر بر سر کلیات به توافق رسیده‌اند. او همچنین تاکید کرد: «هم‌اکنون بحث معرفی نمونه‌های باتری موتورها و تست عملیاتی آنها مطرح است.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
پیوست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *