اخبار استارتاپی

دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ایده های خلاقانه حمایت می کند

معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی از تصویب برنامه "ایبال" به منظور حمایت از ایده‌های خلاقانه خبر داد و گفت: این دانشگاه آماده حمایت مالی ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی از ایده‌های خلاقانه است.

معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی از تصویب برنامه “ایبال” به منظور حمایت از ایده های خلاقانه خبر داد و گفت: این دانشگاه درخواست های متعددی از قسمت های مختلف وزارت بهداشت و صاحبان ایده در سطح جامعه و دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته است که در نهایت به این نتیجه رسید که ایده های خاصی که فناورانه بود را مورد حمایت قرار بدهد. البته دانشگاه از لحاظ قانونی هیچ وظایفی در برابر حمایت از این ایده ها را ندارد اما در بررسی های خود به این موضوع رسیدیم که بهترین سازوکار برای حمایت از این ایده ها راه اندازی یک شتابدهنده است.

وی در ادامه تصریح کرد: شتاب دهنده معمولا برای حمایت از ایده‌ها و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان ایجاد می‌شوند، به همین جهت شتاب دهنده دانشگاه علوم پزشکی مجازی را به اسم ایبال تصویب کردیم و حوزه فعالیت‌های ایبال تقریبا در پنج قسمت مجزا یعنی آموزش مجازی، پزشکی از راه دور، فناوری‌های مالی در حوزه سلامت، سلامت الکترونیک و گردشگری سلامت است.

معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی به مهمترین اهداف برنامه ایبال در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: اولین و مهمترین هدف افزایش کیفیت محصولات و کمک به ثبات مالی کسب و کارهای نوین است، یعنی وقتی ایده های جدید وارد دانشگاه می‌شوند بعد از تأیید وارد مراحل پیش شتاب دهی و شتاب دهی می‌شوند و انواع کارگاه‌های آموزشی برای آن برگزار می‌شود. در واقع کارگاه‌های پرورش ایده، کسب و کار، نوآوری و تخصصی در زمینه موضوع استارت آپ ها از جمله این فعالیت‌ها است.

دکتر محمدی اضافه کرد: وقتی استارت آپ ها وارد دانشگاه می‌شوند ایده های آن‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند و تا وقتی که محصول آن‌ها آماده ارائه به بازار باشد این حمایت‌ها ادامه دارد که در این شرایط ما هماهنگ می‌کنیم سرمایه گذاران ایده های استارت آپ ها را می‌بینند و در این زمینه سرمایه گذاری می‌کنند و در نهایت این استارت آپ ها به عنوان شرکت‌های نوپا مستقل می‌شوند.

وی تأکید کرد: استارت آپ ها برای حضور در برنامه ایبال هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و فقط بعد از ارائه ایده، این ایده ها مورد داوری قرار می‌گیرند و بعد از تصویب آن در کمیته داوران در مرحله اول یا پیش شتابدهی که به آن محیط کار اشتراکی می‌گویند امکانات کامل در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و حتی کارگاه های رایگان به آن‌ها داده می‌شود و تمامی صاحبان ایده از اعضای هیأت علمی گرفته تا شرکت‌های مختلف، حتی افراد عادی صاحب ایده می‌توانند در این استارتاپ ها شرکت کنند.

معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی در پایان خاطر نشان کرد: زمانی که استارتاپ ها ایده خود را تثبیت کردند می‌توانند ایده خود را به سرانجام برسانند ما در این دانشگاه در مرحله اول تا ۲۵ میلیون تومان حمایت می‌کنیم و این حمایت‌ها تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *