اخبار استارتاپیاخبار بازیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیراخبار صنایع خلاق و فرهنگیبازیسرمایه گذاری خطرپذیرصنایع خلاق و فرهنگیکارآفرینی و استارتاپ

پیوستن پرانیکس ، استارتاپ ارائه سرویس گیمینگ ابری به اسمارت آپ ونچرز

سرمایه اسمارت آپ ونچرز بر استارتاپ پرانیکس

همه چیز از مسابقات ACM شروع شد. جایی که چند جوان نخبه برنامه نویس، یکدیگر را پیدا کردند و جرقه های تاسیس یک استارتاپ در سرشان شکل گرفت. تیمی جوان اما همدل که می‌توان به جرات آن ها را به عنوان اصلی ترین سرمایه استارتاپی که بعد‌ها پرانیکس نام گرفت دانست.

پرانیکس پلتفرم ارائه سرویس گیمینگ ابری است که کاربران می‌توانند از طریق آن، بازی‌ها را به صورت فردی یا گروهی و بدون محدودیت سخت‌افزار، با هر صفحه نمایشی بازی کنند.

مهرنوش شعبانی کوفاندر پرانیکس، درباره انگیزه این تیم برای تاسیس این استارتاپ به دغدغه شخصی فاندرها اشاره کرد و گفت: “ما تا چندین سال پیش گیمر بودیم و تمامی مشکلات و سختی‌های پیش روی گیمرها مثل هزینه سنگین خرید و به روز رسانی سخت‌افزار، سرعت پایین سرور‌ها، مساله پینگ و مواجهه با تحریم‌ها را شخصا تجربه کرده‌ایم که دغدغه منحصربه‌فرد کاربران ایرانی است و از جمله مسائلی نیست که رقبای خارجی ما با آنها برخورد کرده باشند .ما در پرانیکس با شناخت دقیق جامعه کاربرانمان تلاش کرده‌ایم تا راه حلی برای تمام دغدغه‌های آن‌ها باشیم. “

پرانیکس از سال ۹۸ به شتابدهنده نوین‌تک پیوست و در این مدت با کمک برنامه شتابدهی نوین تک توانست نتایج درخشان و در خور ارائه‌ای به دست آورد و نهایتا حوزه جذاب، قابلیت رشد بالا و تیم قوی این استارتاپ باعث شد تا اسمارت‌آپ ونچرز علاقه‌مند به سرمایه گذاری در پرانیکس شود و قدم در این زمین بازی جدید بگذارد. لازم به ذکر است که این سرمایه گذاری به صورت کواینوست توسط اسمارت آپ ونچرز و سرمایه گذار فرشته، آقای امیر‌حسین جابر انصاری انجام گرفته است.

جواد جزندری کوفاندر پرانیکس با اشاره به های تک بودن حوزه فعالیت پرانیکس گفت: “با توجه به اینکه از بلوغ این صنعت در دنیا کمتر از ۴ سال می‌گذرد، ما برای توسعه هر قسمت از کار تماما به دانش فنی اعضای تیم متکی بوده‌ایم و با توجه به سرعت سریع رشد تکنولوژی‌های موجود می‌توان گفت که ما برای ارائه سرویس مناسب و درخور کاربران باید بر روی لبه تکنولوژی حرکت کنیم”

جزندری همچنین در رابطه با روند جذب سرمایه گفت:” برای جذب سرمایه گزینه‌های زیادی داشتیم اما با توجه به آوازه اسمارت آپ در توانایی رشد دادن استارتاپ های پورتفو خود، صحبت هایی که از فاندرهای این استارتاپ ها درباره منتورشیپ قوی اسمارت آپ شنیده بودیم و به توصیه نوین تک در طی جلساتی که برای انتخاب سرمایه گذار داشتیم متوجه شدیم که اسمارت آپ دقیقا همان چیزی هست که ما نیاز داریم”

با آغاز همکاری اسمارتاپ و پرانیکس امید است که پرانیکس با شتابی بیش از پیش برای رسیدن به چشم‌انداز خود که “رسیدن به نقطه ای که هر گیمری بدون دغدغه پینگ، هزینه و تحریم بتواند به راحتی بازی کند” و درخشیدن نام پرانیکس در کنار نام های معتبر جهانی است، حرکت کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
سرمایه گذاری خطرپذیر اسمارت آپ ونچرز
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *