اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

پذیره‌نویسی دهمین صندوق جسورانه در فرابورس آغاز شد

پذیره‌نویسی دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس آغاز شد.

صندوق جسورانه بورسی “پویا الگوریتم” فعال در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی است که با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال، پذیره‌نویسی در آن از ۸ آذر ماه آغاز شده و تا ۱۹ آذر ماه سال جاری ادامه دارد.

دوره فعالیت این صندوق ۵ سال است و از طریق کارگزاری‌های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری ۱۰۰۰ واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۲۰ درصد سرمایه را تعهد می‌کنند و مابقی از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسوول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح‌های فناورانه و دانش بنیان از سال ۹۵ طراحی و اجرا شده است.

این صندوق ها سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه­ گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می کنند. این نوع از سرمایه‌گذاری ها سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.

با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به ۱۰ صندوق افزایش یافت که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به ۴۲۵۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد. همچنین از مجمع مذکور از یک سال گذشته ۳ صندوق سرمایه ­گذاری جسورانه و یک سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه ۲۷۰۰ میلیارد ریال پذیره نویسی شده‌اند که از این میان، ۲ صندوق سرمایه گذاری جسورانه با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تاسیس شده‌اند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، همچنین ۳ صندوق سرمایه­ گذاری جسورانه و ۳ صندوق سرمایه گذاری خصوصی با مجموع سرمایه ۱۸۰۰۰ میلیارد ریال موفق به اخذ موافقت اصولی شده اند که با پذیره ­نویسی آن ها سرمایه این صندوق‌ها جهش قابل توجهی خواهد یافت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *