اخبار استارتاپیاخبار صنایع خلاق و فرهنگیصنایع خلاق و فرهنگیکارآفرینی و استارتاپ

برگزاری نخستین رویداد جذب سرمایه در حوزه فناوری های فرهنگی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با همکاری بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی و موسسه فرهنگ و هنر در محیط مجازی نخستین رویداد جذب سرمایه در حوزه فناوری‌های فرهنگی را برگزار می­‌کند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با همکاری بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی و موسسه فرهنگ و هنر در محیط مجازی نخستین رویداد جذب سرمایه در حوزه فناوری های فرهنگی را برگزار می­‌کند. در این رویداد کسب و کارها و ایده ها درحوزه سینما، پویانمایی و تئاتر، چاپ و نشر و رسانه‌ های خبری، هنرهای تجسمی، مد و لباس، تبلیغات، دکوراسیون و معماری، موسیقی، بازی های رایانه ای و صنایع سرگرمی مورد ارزیابی قرارمی‌گیرند و برگزیدگان مقابل سرمایه گذاران به ارائه ایده های خود می پردازند.

اکبر شیرکوند، دبیر رویداد و رئیس اداره ارشاد شهر تهران، هدف از برگزاری این رویداد را شناسایی کسب و ‌کارهای نوپا در حوزه فناوری‌های فرهنگی به عنوان منابع خلاق سرمایه­‌پذیر و اتصال آنها به سرمایه­‌گذاران تخصصی بیان کرد.

شیرکوند در این زمینه گفت: «از ویژگی‌­های این رویداد، حضور سرمایه‌ گذاران معتبر و مراکز مهم حمایتی صنایع خلاق است که امید به نتایج مطلوب رویداد را بسیار تقویت می‌کند. سرمایه‌­گذاران بخش خصوصی، صندوق اعتباری هنر، صندوق کارآفرینی امید، مدیران مراکز رشد، مدیران شتابدهنده ­های تخصصی، مدیران صندوق­‌های خطرپذیر، مدیران ارشد دولتی از دستگاه‌­های ستادی و اجرایی کشور و غیره دراین رویداد حضور خواهند داشت.»

او ادامه داد: «ایده‌­های نوآورانه و فناورانه با محوریت فناوری‌­های نوین دیجیتال سرمایه‌­پذیر در محورهای سینما، پویانمایی و تئاتر، چاپ و نشر و رسانه‌­های خبری، هنرهای تجسمی، مد و لباس، تبلیغات، دکوراسیون و معماری، موسیقی، بازی‌­های رایانه‌ای و صنایع سرگرمی شناسایی می‌شوند. در این مورد اطلاع­‌رسانی گسترده‌­ای هم در حال انجام است.»

به گفته شیرکوند کسب ‌و کارهای متقاضی، در طول فرآیند داوری توسط اساتید و متخصصان امر، مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت بهترین‌­ها به مرحله نهایی راه می‌­یابند تا در موعد برگزاری رویداد، ایده­ های کارآفرینی و طرح­‌های کسب­ و کار خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کنند. او همچنین بیان کرد: «برنامه­‌های ویژه‌­ای برای بازتاب رویداد تدارک دیده شده، در تلاش هستیم تا مردم بتوانند در جریان رویداد قرار گیرند. همچنین با هماهنگی به ­عمل آمده، چند کسب­ و کار منتخب رویداد به برنامه تلویونی «میدون» معرفی خواهند شد.»

متقاضیان برای ثبت‌نام در این رویداد از ۳۰ آذر تا ۳۰ دی‌ماه می‌توانند به این وبسایت مراجعه کنند. زمان برگزاری رویداد نیز بهمن ماه ۹۹در محل «آسمان نمای گنبد مینا» در تهران خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
پیوست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *