اخبار استارتاپیاخبار زیست فناوریزیست فناوریکارآفرینی و استارتاپ

رونمایی از ۵ محصول فناورانه زیست فناوری

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پنج محصول فناورانه «واکسن آبزیان یرسین»، «استارتر لبنی»، «توکسین بایندر ۴جزئی»، «پروبیوتیک پیشگیری از سالمونلا» و «کرم اگزمای پروبیوتیک» شدند.

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در آئین رونمایی از طرح‌های ملی معاونت علمی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، گفت: امروز ۵ محصول فناورانه حوزه زیست فناوری که توسط محققان این شرکت به نتیجه رسیده رونمایی می‌شوند. مریم تاج آبادی ابراهیمی در خصوص یکی از این محصولات گفت: استارتر لبنی یکی از این محصولات است و به عنوان استراتژیک ترین محصول در حوزه لبنیات اکنون توسط این شرکت به تولید می‌رسد.

تاج آبادی ابراهیمی افزود: علاوه بر اینکه استارتر لبنی در کشور متناسب با ایرانیان مهم است، موضوع پدافند غیرعامل محسوب می‌شود، زیرا این استارتر با میکروب‌های زنده به تولید می‌رسد و اگر این محصول استراتژیک را نداشته باشیم هیچ شیری تبدیل به ماست نمی‌شود.

وی تصریح کرد: ما تاکنون ده‌ها میلیون دلار واردات استارتر داشتیم که اکنون توانسته ایم در این شرکت با توجه به مسائل امنیت غذایی از زیست بوم خودمان باکتری‌هایی را جداسازی کنیم و سازگار با بدن ایرانیان استارتر لبنی را به تولید برسانیم.

تاج آبادی ابراهیمی تصریح کرد: واکسن یرسین از دیگر محصولاتی است که به عنوان اولین واکسن حوزه آبزیان امروز توسط محققان و تیم‌های این شرکت به تولید رسیده است. محققان در این شرکت دانش بنیان موفق به تولید پنج محصول فناورانه «واکسن آبزیان یرسین»، «استارتر لبنی»، «توکسین بایندر ۴ جزئی»، «پروبیوتیک پیشگیری از سالمونلا» و «کرم اگزمای پروبیوتیک» شدند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا