اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیرسرمایه گذاری خطرپذیر

۴۵ سرمایه گذار در اینوتکس دهم حضور می یابند

دبیر اینوتکس ۲۰۲۱ از حضور ۴۵ سرمایه گذار در این رویداد خبر داد و گفت: پیش بینی می شود میزان سرمایه گذاری در این رویداد بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان شود.

سجاد فشمی در حاشیه دهمین نمایشگاه اینوتکس با بیان اینکه دهمین دوره این نمایشگاه از امروز شروع به کار کرده و تا ۳۱ اردیبهشت ادامه داد، افزود: در نمایشگاه امسال که در محل پارک فناوری پردیس برگزار شده است، ۴۰۰ استارت آپ و شرکت دانش بنیان و فناور به ارائه آخرین دستاوردهای فناورانه خود می پردازند.

وی ادامه داد: در کنار بخش نمایشگاهی بیش‌از ۲۰ رویداد مختلف تجاری و ترویجی برگزار می‌شود، به گونه‌ای که در حال حاضر رویداد “رویورز پیچ” فولاد در حال برگزاری است.

فشمی خاطر نشان کرد: در این رویداد، صنعت فولاد نیازهای فناورانه خود را به شرکت‌های فناور حاضر در اینوتکس ارائه می‌کنند و بعد از این جلسه، جلسات B۲B میان شرکت‌ها و بخش صنایع فولاد برقرار می‌شود.

دبیر اجرایی نمایشگاه اینوتکس اضافه کرد: به غیر از برنامه‌های ارائه نیازهای فناورانه صنایع که در طی این رویداد برگزار می‌شود، رویداد کافه سرمایه برگزار خواهد شد و امسال سرمایه گذارانی از کشور ترکیه در این بخش حضور دارند و تا کنون برگزاری ۳۰۰جلسه سرمایه گذاری با شرکت‌های ترکیه برنامه‌ریزی شده است.

وی ارائه سخنرانی و پنل‌های استیج را از دیگر برنامه‌های بخش استیج اینوتکس دانست و یادآور شد: در این بخش چالش‌های حوزه‌های اقتصادی، مشکلات تحریم ها، جهانی شدن کسب و کارها و بررسی چالش‌های زیست بوم کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

فشمی با اشاره به بخش سخنرانی و تحلیل‌های بخش “نکستیشن” رویداد اینوتکس گفت: در این بخش حوزه‌های تخصصی اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، بلاکچین مورد بررسی قرار می‌گیرد، ضمن آنکه فیلم‌های مستند از فیلمسازان خارجی که در مورد این تکنولوژی‌ها در سال ۲۰۲۰ ساخته شده، اکران خواهد شد. سازنده مستند در این برنامه حضور دارد. به گفته وی، در نمایشگاه هر شرکت و استارت آپی که نوآوری خاصی در هر حوزه فناوری دارا باشد، در این رویداد حضور دارد.

دبیر اجرایی اینوتکس ۲۰۲۱ با بیان اینکه همزمان با افتتاحیه این رویداد سه تفاهم نامه مشترک رونمایی خواهد شد و هر روز هم رونمایی‌هایی خواهیم داشت، ادامه داد: این رونمایی‌ها شامل خدمات و محصولات می‌شود و امروز نیز یکی از محصولات فناورانه یکی از شرکت‌های فناور رونمایی خواهد شد.

فشمی با اشاره به میزان سرمایه گذاری در این رویداد ادامه داد: در اینوتکس سال گذشته در بخش کافه سرمایه ۱۸میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان روی استارت آپ ها سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود این سرمایه گذاری در اینوتکس امسال به بیش از۲۰ میلیارد تومان برسد، گفت: در این رویداد ۷ شرکت سرمایه گذاری ترکیه در اینوتکس امسال حضور دارند که به صورت آنلاین با این رویداد در تماس هستند، اما سرمایه گذاران ایرانی در این نمایشگاه حضور دارند. وی ادامه داد: ۳۵شرکت سرمایه گذار ایرانی در بخش کافه سرمایه و ۱۰شرکت در بخش نمایشگاهی حضور دارند. درکل ۴۵ شرکت حضور دارند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *