اخبار استارتاپیاخبار زیست فناوریزیست فناوری

ثبت نام در رویداد ایده شو آغاز شد

رویداد بزرگ ایده شو همزمان با دوازدهمین مدرسه تابستانی بین المللی رویان برگزار شد.

در دوازدهمین مدرسه تابستانی رویان که از تاریخ دوم الی پنجم مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد، مسابقه “ایده شو“ با عنوان فراخوان جذب ایده با موضوع “محصولات فناورانه و نوآورانه سلول درمانی، ژن درمانی، مهندسی بافت” با هدف تشویقِ هر چه بیشتر دانشجویان و ارتقای ایده های خلاقانه آنها در خصوص تولید و توسعه محصولات پیشرفته پزشکی، تشویق و افزایش مهارت‌های کاربردی و خلاقانه افراد، علی‌الخصوص دانشجویانِ در حال تحصیل در چگونگی اجرایی کردن ایده های خود، می‌پردازد.

این رویداد با هدف ترویج فرهنگ ایده پردازی و از سویی ایجاد فضای رقابتی صمیمی برای معرفی ایده ها برگزار خواهد شد تا افراد بتوانند علاوه بر آموزش نحوه معرفی ایده، با نقد و بررسی آن توسط داوران متخصص به اجرایی کردن آن بپردازند. این رویداد ضمن بالا بردن اعتماد به نفس ایده پردازان، آمادگی معرفی ایده در زمان کوتاه برای قانع کردن سرمایه گذاران و تشویق آن‌ها برای سرمایه گذاری را ایجاد می‌کند.
لذا پس از ثبت ایده ها برای فراخوان اولیه “ایده شو” در سامانه معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان (اختصاصی رویداد ایده شو)، با انجام داوری ایده های ارسال شده توسط تیم داوران علمی و متخصص، ۱۰ ایده / محصول برگزیده به مرحله بعد راه خواهند یافت. پس از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای صاحبان ایده های منتخب مرحله اول، هر یک از صاحبان ایده ها/محصولات منتخب، طی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ایده خود را ارائه و معرفی خواهد کرد.

در این مرحله، از ۱۰ تیم / ایده های ارائه شده، ۵ ایده برتر انتخاب خواهند شد که پس از تکمیل بوم-مدل کسب و کار در روز پایانی، هر عضو منتخب با تاکید بر پارامترهای موجود در بوم طی ۱۵ الی ۳۰ دقیقه و به صورت حضوری در محل پژوهشگاه رویان به ارائه ایده/محصول خود با حضور سایر تیم ها، داوران و سرمایه گذاران، می‌پردازد. برای تشویق و ترغیب هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان و اعضای تیم ایده‌ پرداز، علاوه بر اعطاء جایزه‌ نقدی به بهترین تیم، کمک هایی غیرنقدی از قبیل در اختیار قرار دادن آموزش های لازم جهت تجاری کردن محصول و توصیه‌نامه برای معرفی به سرمایه گذاران جهت اجرایی نمودن طرح، تعلق می‌گیرد.

توجه: شایان ذکر است این رویداد با همکاری شتابنده بُن دا لب (BONDA LAB) و شتابدهنده اسمارت ایکس (SMARTX) در برگزاریِ کارگاه های تجاری سازی و کسب و کار، منتورینگ شرکت کنندگان و داوری ایده ها برگزار خواهد شد.

اهداف “ایده شو“:

  • شناسایی افراد صاحب ایده و تخصص جهت بهبود تیم‌سازی در مجموعه
  • شناسایی توانمندی‌ها و فراهم کردن زمینه بروز و شکوفایی استعدادهای نهفته
  • توسعه فرهنگ کارآفرینی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان و رسالت علمی و اجتماعی مرکز توسعه فناوری محصولات سلولی رویان

جهت تکمیل فرم پروپوزال و ثبت نام و ارسال آثار به این نشانی مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *