فین تکاخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیراخبار فین تکسرمایه گذاری خطرپذیر

والتا؛ سرمایه گذاری ۲/۵ میلیارد تومانی اسمارت‌آپ در حوزه لندتک

مدیریت ثروت و تسهیلات با استارتاپ والتا

استارتاپ « والــتا » پلتفرم مدیریت ثروت و تسهیلات است که ابزارهای پرداخت آنلاین و خرید اعتباری را در کنار امکان سرمایه گذاری، در یک سرویس فراهم کرده است و به کاربر امکان می‌دهد به واسطه تامین مالی لیزینگ ها، درفضای مجازی، به‌صورت اقساطی خرید کند.

داستان شکل گیری تیم والتا به ورود «روح اله پرنیان مهر» به صنعت لندتک برمی‌گردد، پرنیان در اواسط سال ۹۴ با ایده «خرید اقساطی از طریق شبکه اجتماعی» در رویداد «این بانک ۲» که توسط بانک مرکزی برگزار شده بود، شرکت می‌‌کند ولی آن زمان به دلیل نبود زیرساخت مناسب به جایی نمی‌رسد. روح اله مجدد اوایل سال ۹۹ با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش تقاضا برای خرید اقساطی تصمیم می‌گیرد ایده اش را با روشی متفاوت‌ از قبل اجرایی کند.

این بار پرنیان مهر، والتا را با همراهی سپیده پرنوش و شکیلا اکبری راه اندازی می‌کند و با تجربه‌ای که اعضای تیم در بخش‌های مختلف از جمله صنعت بانکی، مالی، سرمایه گذاری، خرده‌فروشی، فینتک و حقوقی دارند می‌توانند پیشرفت‌های قابل توجهی را کسب کنند.

والتا با همراهی یک سرمایه گذار فرشته مراحل اولیه خود را پشت سر می‌گذارد و برای توسعه و رشد به جذب سرمایه‌ی بیشتر نیاز پیدا می‌کند که در این مسیر با « اسمارت آپ » به توافق می‌رسد.

والتایی ها در مورد انتخاب اسمارت آپ به عنوان سرمایه‌گذار گفتند:
اسمارت آپ به دلیل ساختار حرفه‌ای و تجارب اعضای آن در راه اندازی کسب و کارهای شخصی، یکی از بهترین گزینه ها برای جذب سرمایه‌ی والتا بود. البته ما برای توسعه‌ بیشتر به فکر جذب سرمایه در راندهای بعد نیز هستیم که اسمارت آپ تجربه خوبی در این زمینه دارد.

وحیدرضا سلیمانی مدیرعامل اسمارت آپ دلایل سرمایه گذاری روی کسب و کار والتا را اینچنین بیان کرد:
بازار وام دهی خرد در دنیا یکی از بازارهایی است که محل تولد تعداد زیادی استارتاپ یونیکورن بوده، زیرا استارتاپ های این حوزه مستقیما در بالاتر رفتن تقاضا در بازارهای مختلف و رونق اقتصادی تاثیرگذار هستند و از طرف دیگر با توجه به نرخ بالای تورم و کاهش قدرت خرید، این نیاز در ایران به شدت احساس می‌شود.

اسمارت آپ در کنار تجربه‌‌ی سرمایه گذاری قبلی در این حوزه و شناخت جذابیت‌های این بازار و با توجه به دانش، تجربه و کارهای انجام شده و دیدگاه بلندپروازانه‌ی تیم والتا، علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این کسب و کار شد.

لازم به ذکر است که اسمارتاپ در روند سرمایه‌ گذاری های خطرپذیر و برنامه‌ی توسعه کسب و کار خود،‌ در حوزه خدمات مالی و تامین سرمایه و سرویس‌های مرتبط با آن تمرکز ویژه‌ای دارد و با دقت این بازارها را رصد می‌کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۳]
منبع
پیوست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *