زیست فناوریاخبار استارتاپیاخبار زیست فناوری

فعالیت نخستین شهرک زیست فناوری کشور در استان بوشهر آغاز شد

رئیس پارک علم و فناوری استان بوشهر گفت: فعالیت نخستین شهرک زیست فناوری کشور در استان بوشهر با انتشار فراخوان برای آغاز فعالیت شرکت‎‌ها، کلید خورد.

حسن حبیبی رئیس پارک علم و فناوری استان بوشهر از فعالیت نخستین شهرک زیست فناوری کشور در استان بوشهر خبر داد و گفت: پس از تصویب ایجاد شهرک زیست فناوری استان بوشهر به عنوان نخستین شهرک کشور در این زمینه، با تشکیل شورای زیست فناوری با حضور کارشناسان مجرب ارزیابی، فراخوان لازم برای سرمایه گذاری شرکت‌های زیست فناوری در این شهرک انجام شد.

وی بیان کرد: شهرک زیست فناوری استان بوشهر در بخش دلوار شهرستان تنگستان در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار تدارک شده که به دلیل قرار گرفتن در منطقه ساحلی، فرصت بی نظیری برای علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه زیست فناوری به وجود آورده است.

حبیبی، با مهم دانستن شهرک زیست فناوری دریایی اظهار داشت: به عقیده بسیاری از دانشمندان، دریا در آینده نه چندان دور به دلیل تاثیرگذاری بالا در حوزه سلامت و بهداشت و درمان به یک داروخانه ارزشمند تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از فراخوان انجام شده در زمینه جذب شرکت ها، هم اکنون کار بررسی توسط شورای زیست فناوری با همکاری استانداری، کارشناسان، متخصصان حوزه زیست فناوری، استادان دانشگاه‌ها و شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر در حال انجام است که در صورت گرفتن تایید نهایی مطابق استاندارد های لازم، شرکت‌های زیست فناور بزودی در شهرک زیست فناوری مستقر و شروع به فعالیت می‎‌کنند.

‌رئیس پارک علم و فناوری استان بوشهر با تاکید بر اولویت‌بندی فعالیت های قابل انجام در شهرک تخصصی زیست فناوری استان بوشهر اظهار کرد: فعالیت‌هایی نظیر کشت و پرورش جلبک میکرو و ماکرو در فضای بسته و گلخانه ای، پرورش نرم‌تنان و سخت‌پوستان دریایی، تولید کودهای زیستی از جلبک، تولید پلیمرهای زیستی دریایی به عنوان محصولات رقابت‌پذیر تجاری در صنایع غذایی، مواد آرایشی -بهداشتی، داروهای درمانی، صنایع پلاستیک های تجزیه‌پذیر، دندان‌پزشکی، چسب های زیستی، پوشش زخم ها و صنایع مکمل های دارویی و غذایی دریایی اولویت های شهرک تخصصی زیست‌فناوری استان بوشهر است.

حبیبی در باره نحوه جذب شرکت‌ها در شهرک زیست فناوری تصریح کرد : متقاضیان تا ۱۰ شهریور ماه فرصت دارند درخواست خود را به نشانی biotech@pgstp.ir ارسال کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *