اخبار استارتاپی

حمایت جدی تر از نخبگان و مهاجران افغانستان

معاون علمی و فناوری با بیان اینکه حمایت از نخبگان افغانستانی ها جدی تر می شود، گفت: بیش از ۴۵ شرکت دانش بنیان توسط جوانات افغانستانی هدایت می شوند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در صفحه مجازی خود پستی در خصوص نخبگان و مهاجران افغانستانی منتشر کرد. وی در قالب این پست عنوان کرد:

«در میان مهاجرین همسایه شرقی ما از کشور افغانستان هستند افرادی که به حوزه کاری من مربوط هستند. دانشگاه های ما در حال حاضر پذیرای ده ها هزار نفر دانشجوی افغانستانی هستند. امسال مهمان های ویژه تری هم خواهیم داشت. از صد نفر اول کنکور کشور افغانستان هشتاد نفر در ۴ دانشگاه کشورمان با حمایت بنیاد ملی نخبگان پذیرش شدند.

معاونت علمی و فناوری هم در دو سال گذشته از فعالیت های نخبگان، استارت آپ‌ ها و کارآفرینان افغانستان بطور جدی حمایت کرده است. حضور نخبگان و کارآفرینان افغانستانی به تبادلات اقتصادی ما و توسعه روابط و صادرات محصولات ایرانی کمک شایانی خواهد نمود و روابط ساختاری علمی و اقتصادی را بین دو کشور مسلمان، همسایه و همزبان را توسعه خواهد داد. در حال حاضر این عزیزان بیش از ۴۵ شرکت دانش بنیان را سرپرستی و هدایت می کنند و باعث کارآفرینی برای ایرانیان هم شده اند.

در یک برنامه منسجم در دو سال گذشته و با همکاری نزدیک وزارت کشور برای بیش از ۴۰۰ نفر از نخبگان و کارآفرینان افغانستانی اقامت های ۵ ساله و بالاتر صادر شده و زمینه فعالیت های علمی، تحقیقاتی و کارآفرینی ایشان در کشور توسعه قابل ملاحظه ای داشته است. این حمایت ها همچنان با جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 5]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا