اخبار استارتاپی

۱۵ تیم استارتاپی حوزه دارو در ایستگاه نوآوری شریف مستقر شدند

یکی از شتابدهنده‌های مستقر در ایستگاه شریف با تامین سرمایه سیدمانی، خدمات آزمایشگاهی و فضای کار اشتراکی اقدام به حمایت از تیم‌های فناور در بخش دارو و فرآورده‌های طبیعی کرده است.

مدیر سرمایه گذاری و برندینگ یکی از شتابدهنده های مستقر در ایستگاه نوآوری شریف، با بیان اینکه این شتابدهنده ۲ سال قبل با همت تعدادی از شرکت های دارویی فعال در صنعت دارویی تشکیل شد، گفت: هدف این شتابدهنده حمایت از طرح‌ها و ایده های برتر در حوزه دارو و مکمل‌های دارویی تعریف شده و بر اساس آن ما در این شتابدهنده‌ طرح‌ها و ایده های مرتبط با حوزه دارو، فرآورده‌های طبیعی و مکمل‌های دارویی را شناسایی می‌کنیم و خدمات حمایتی به تیم ها ارائه می‌دهیم.

سینا توفیقیان این حمایت‌ها را شامل ارائه مشاوره های حقوقی، تدوین طرح توجیهی درباره طرح کسب و کار مطلوب، فرمولاسیون، تولید مواد اولیه و تولید دانش بنیان، تقویت نیروی انسانی و ارائه خدمات آزمایشگاهی و فضای کاری دانست و اظهار کرد: بر حسب خدماتی که ما به تیم ها ارائه می‌دهیم، یکسری خدمات از آنها دریافت می‌کنیم که از جمله این خدمات دریافتی از تیم ها می‌توان به درصدی از سهام اشاره کرد.

توفیقیان خاطر نشان کرد: تیم ها بعد از آنکه به دانش فنی رسیدند و این دانش فنی در سطح فناوری ۶ و یا ۷ باشد، می‌توانند با سرمایه گذاران برای جذب سرمایه برای تولید محصولات جلساتی را برگزار کنند و از این طریق محصول دانش بنیان تولید شده توسط سرمایه گذار، تیم استارت آپ و با کمک این شتابدهنده به تولید خواهد رسید.

مدیر سرمایه گذاری و برندینگ این شتابدهنده، مراحل بلوغ تیم ها در این شتابدهنده را شامل “پیش شتابدهنده”، “شتابدهندهی” و “تجاری سازی” عنوان کرد و یادآور شد: دوره پیش شتابدهی و تجاری سازی ۳ ماهه و شتابدهی یک ساله است و در بخش تجاری‌سازی اقدام به حمایت از فروش محصولات تیم های استارت‌آپی و همچنین مسایل حقوقی و مارکتینگ خواهد شد.

وی با بیان این که تعیین سطح فناوری بر اساس شاخص‌هایی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: از آنجا که ریسک محصولات و تولیدات حوزه دارویی بالا است، از این رو سرمایه گذاران معمولا به محصولات با سطح فناوری بالا ورود پیدا می‌کنند، در غیر این صورت سرمایه گذار وارد همکاری نخواهد شد.

توفیقیان خاطر نشان کرد: در ۲ سالی که از فعالیت این شتابدهنده می‌گذرد، ۱۵ تیم جذب شده است که از این تعداد یک تیم به تولید محصول نهایی فروش رسیده است. این محصول تولید قرص و ژل رویال و کرم این محصول است.

وی با اشاره به همکاری صندوق و بنیاد زنبور عسل در بخش تولید فرآورده‌های طبیعی با این شتابدهنده، افزود: بر این اساس ما در زمینه تولید فرآورده‌های دارویی طبیعی بیشتر فعال شدیم، ضمن آنکه در زمینه تولید داروهای مکمل و ارتقای سیستم ایمنی نیز تعدادی شرکت فعال هستند که به زودی به محصول دست خواهند یافت.

مدیر سرمایه گذاری و برندینگ یکی از شتابدهنده های مستقر، رسالت اصلی شتابدهنده ها را جهت دهی به استارت آپ ها دانست و گفت: هزینه‌های تحقیق و توسعه برای شرکت‌های دارویی بسیار زیاد است و شتابدهنده ها نیز مجموعه‌ای هستند که زمینه مناسبی را برای ارتقای بخش تحقیق و توسعه این تیم ها فراهم می‌کنند و در این راستا فضای کار اشتراکی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

توفیقیان، تامین سرمایه سیدمانی را از دیگر خدمات این شتابدهنده نام برد و گفت: به طور کلی در این شتابدهنده خدمات صفر تا ۱۰۰ فرمولاسیون برای تیم ها را اجرایی می‌کنیم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *