مناطق آزاد و ویژه اقتصادیاخبار استارتاپیاخبار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه منطقه آزاد ارس

عملیات اجرایی طرح‌های توسعه منطقه آزاد ارس در قالب هفت بسته عملیاتی با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی آغاز شد.

عملیات اجرایی طرح‌های توسعه منطقه آزاد ارس با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان در قالب هفت بسته عملیاتی شامل محورهای مواصلاتی جلفا- مرند، مسکن، مجتمع‌های فرهنگی، صنایع سنگین ارس و شهرک صنعتی جانانلو توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در مدت ۳۰ ماه اجرا خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در آئین کلنگ‌زنی این طرح‌ها گفت: پروژه‌های ترکیبیِ اقتصادی، صنعتی و فرهنگی توسعه منطقه آزاد ارس از ویژگی خوب و منحصربه‌فردی برخوردار است.

عابدین خرّم افزود: پروژه‌های توسعه‌ای در منطقه آذربایجان که از اعتبارات داخل استان و منطقه آزاد تامین می‌شود و هیچ بار مالی به دولت تحمیل نمی‌کند، بسیار مهم است. وی خاطرنشان کرد: سهم توسعه، اشتغال و درآمد سرانه استان از رهگذر همین پروژه‌ها تامین می‌شود و باید این فرآیند را به واسطه ظرفیت‌های درون‌زا تکمیل کنیم.

خرّم، طرح انتقال آب ارس به دشت تبریز را یکی از ابرپروژه‌های ملی در این منطقه عنوان کرد و گفت: دولت مردمی به شدت دنبال رفع موانع برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است که تحقق این امر، به رشد اقتصادی منجر خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی درخصوص ادامه عملیات اجرایی پروژه انتقال آب ارس گفت: پیگیری کردیم تا در عرض دو ماه، دستگاه حفاری تونل مستقر شود و مرحله تکمیل تونل این پروژه با سرعت بیشتری اجرا شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، وی تأکید کرد: باید با یک نگاه فرابخشی و ملی به سمت رفع مشکلات برویم و اگر نگاه مدیران و مسئولان ملی باشد، تمام منطقه از آن منتفع خواهد شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *