رپرتاژ

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

مراقبت از دندان‌های کودکان یکی از مسئولیت‌های مهمی است که پدر و مادرها بر عهده دارند. دندان‌های کودکان در مقایسه با دندان‌های بزرگسالان، بیشتر در معرض پوسیدگی و شکستگی قرار دارد. به همین دلیل ضروری است که والدین حداقل دو بار در سال فرزندان خود را برای معاینه نزد دندانپزشک ببرند. وقتی کودکان دندان‌درد را تجربه کنند، متقاعد کردن آن‌ها برای بررسی دندان‌هایشان توسط شخص دیگر سخت‌تر می‌شود و به خاطر ترسی که دارند، ممکن است به دندانپزشک اعتماد نکنند. به همین دلیل انتخاب کلینیک دندانپزشکی کودکان اهمیت زیادی دارد. دندانپزشک اطفال باید بتواند با روش‌ها و تکنیک‌های مختلف کودک را آرام و اعتماد او را جلب کند. در ادامه می‌خواهیم شما را با بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

تفاوت دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان چیست؟

دندانپزشکان اطفال با گذراندن دوره‌های آموزشی اختصاصی، تخصص خود را در دندانپزشکی کودکان به دست می‌آورند. محتوای این دوره‌های آموزشی بر رشد کودک و نیازهای دندانی نوزادان و کودکان متمرکز است و باعث می‌شود دندانپزشکان کودک از همکارانشان که با دندان‌های افراد بزرگسال در ارتباط هستند، متمایز شوند.

برخی از حوزه‌های خاص مورد توجه دندانپزشکی کودکان عبارتند از:

  • مراقبت‌های پیشگیرانه و تهاجمی از دهان کودکان
  • مسائل رشد و نمو، مربوط به دهان، فک، صورت و سر
  • درمان کودکان تحت بیهوشی و آرام‌بخش با خدمات آرامبخش دندان
  • درمان کودکان با نیازهای ویژه و آسیب‌دیده از نظر پزشکی

دندانپزشکی کودکان بر درمان نوزادان در مراحل ابتدایی شکل‌گیری دندان تا دوران نوجوانی تمرکز دارد. هنگامی که یک نوجوان به ۱۸ سالگی رسید، دندانپزشک کودک موظف است او را به دندانپزشک عمومی ارجاع دهد.

زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد، تحت نظر شرکت تامین سلامت ملائک و با شعار «دندانپزشکی برای همه» راه‌اندازی شده است. این زنجیره شامل پنج کلینیک مجهز و پیشرفته است که در نقاط مختلف غرب تهران واقع شده‌اند و دسترسی به آن‌ها بسیار راحت است. کلینیک صدف در کارگر شمالی، سماء در منطقه ۲۲ در شهرک شهید باقری، کلینیک مینا در ستارخان، کلینیک دیبا در شهرک غرب و کلینیک شبانه‌روزی صادقیه در فلکه اول صادقیه کلیه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند. در میان این کلینیک‌ها، کلینک‌های دیبا و صدف، بخش ویژه‌ای را برای دندانپزشکی کودکان راه‌اندازی کرده‌اند تا کودکان در هنگام معاینه و درمان دندان‌های خود نترسند و هیچگونه نگرانی نداشته باشند. بخش دندانپزشکی کودکان این دو کلینیک، با رنگ‌هایی شاد و جذاب طراحی شده و تمام امکانات لازم برای راحتی و آرامش کودکان را داراست.

کلینیک‌های دندانپزشکی

در هنگام مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی زمرد می‌توانید از تمام مراحل استریلیزاسیون تجهیزات و وسایل مورد استفاده برای معاینه و درمان دندان‌های کودک خود دیدن کنید و از بهداشتی بودن و ضدعفونی شدن آن‌ها مطمئن شوید. همچنین امکان بازدید از انبار مرکزی زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد فراهم شده تا مراجعه‌کنندگان بابت کیفیت مواد مصرفی و معتبر بودن برند آن‌ها آسوده‌خاطر باشند. این شرایط و امکانات موجب شده تا کلینیک‌های دندانپزشکی زمرد به بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران تبدیل شوند. همچنین برای رفاه حال بیماران، این مراکز دندانپزشکی با ۳۲ بیمه تکمیلی قرارداد همکاری امضا کرده‌اند.

ویژگی‌های کلینیک‌های دندانپزشکی کودکان زنجیره زمرد

انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران می‌تواند موجب کاهش اضطراب کودک شما شود و به او کمک کند تا تجربه دلپذیرتری از روند درمان خود داشته باشد. زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد با بهترین دندانپزشکان کودکان همکاری می‌کند و امکانات ویژه‌ای برای رفاه و آسایش فرزندان شما فراهم کرده است. مهم‌ترین ویژگی‌های کلینیک‌های دندانپزشکی کودکان زنجیره زمرد عبارتست از:

فضایی متناسب با روحیات کودکان

به عنوان پدر و مادر، شما دوست دارید وقتی فرزندتان را نزد دندانپزشک می‌برید، احساس راحتی کند. این احساس راحتی از اتاق انتظار شروع می‌شود. به طور معمول، کودکان در هنگام انتظار برای معاینه، سطح صبر بزرگسالان را ندارند. بنابراین این انتظار می‌تواند دردناک، خسته‌کننده و حتی ترسناک به نظر برسد. به همین دلیل ما در کلینیک‌های دندانپزشکی کودکان زنجیره زمرد، اسباب‌بازی‌ها، کتاب‌ها و سرگرمی‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم تا در بازه زمانی که کودک شما منتظر ویزیت دندانپزشک است، با آن‌ها مشغول و سرگرم باشد.

علاوه‌براین، اتاق معاینه کودک بسیار جذاب و شاد طراحی شده است. یونیت دندانپزشکی برای کودک کاملا راحت است و اتاق فضای کافی برای نشستن پدر و مادر را دارد. بدین ترتیب استرس کودک تا حد زیادی کاهش می‌یابد و اطمینان حاصل می‌کند که در هنگام معاینه و درمان دندان‌های خود، تنها نیست. اگر محیط به درستی برای کودک طراحی شود، تجربه مراجعه به دندانپزشکی برای او بسیار مثبت و موفق خواهد بود.

دندانپزشک کودک

دندانپزشکان خوش‌اخلاق و خوش برخورد بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

برای یک کودک هیچ‌چیز ترسناک‌تر از مراجعه به پزشک یا دندانپزشک کم‌حوصله و بداخلاق نیست. وقتی بچه‌ها با دندانپزشکی که رفتار دوستانه‌ای ندارد، روبرو می‌شوند، اضطراب‌شان افزایش می‌یابد. بنابراین، یک دندانپزشک خوش‌رو و خوش‌برخورد و تیمی از کارکنان که با کودکان به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و آن‌ها را می‌خندانند، تجربه بسیار لذت‌بخشی برای فرزند شما فراهم می‌کند. کودکان احساس راحتی بیشتری می‌کنند و برای ویزیت‌های آینده از آنجایی که به دندانپزشک خود اعتماد داشته و او را دوست دارند، مشکلی نخواهید داشت. کادر دندانپزشکی کودکان زنجیره زمرد، همگی از مهارت‌های فردی بالایی در برقراری ارتباط صمیمانه با کودکان برخوردار هستند و در فضایی آرام و بدون استرس و ترس، درمان دندان‌های فرزند دلبند شما را انجام می‌دهند.

وسایل و لوازم متناسب با کودکان

بدیهی است که اندازه دهان کودک به اندازه دهان بزرگسالان نیست، بنابراین زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد ابزارهایی با اندازه مناسب برای اقدامات دندانپزشکی کودکان فراهم کرده است. زیرا استفاده از ابزارهای خیلی بزرگ می‌تواند منجر به درد شدید و آسیب احتمالی به دهان کودک شود. پس نگران نباشید زیرا دندانپزشکان ما ابزارهای لازم را در اختیار دارند تا کودک شما احساس امنیت و راحتی کافی داشته باشد.

برقراری ارتباطی صمیمانه با کودکان

اصطلاحات تخصصی دندانپزشکی ممکن است برای کودکان دلهره‌آور باشد. شما نمی‌خواهید فرزندتان از نحوه صحبت دندانپزشک در مورد نگرانی‌ها و مشکلات دندان‌هایش بترسد. همین امر سبب می‌شود تا اهمیت پیدا کردن یک دندانپزشک خوب مشخص شود. دندانپزشکان کلینیک‌های زنجیره زمرد، راهی ساده و آسان برای توضیح دادن به کودک شما پیدا می‌کنند. آن‌ها به فرزند شما کمک می‌کنند تا فرآیند درمان را بدون اضطراب و نگرانی درک کند.

در صورت لزوم، دندانپزشک ما حتی از به کار بردن کلماتی که ممکن است کودک شما را بترساند، اجتناب می‌کند و در عوض در مورد چیزهای جالب صحبت می‌کند تا ترس یا اضطراب او را منحرف کند. دندانپزشک کودک ما در بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران درک می‌کند که ویژگی‌ها و نیازهای هر کودک بسیار متفاوت است و مهم است که یک دندانپزشک دوستدار کودک بتواند آن نیازها را برآورده کند و انعطاف‌پذیر باشد.

سخن پایانی

دندانپزشکان کودک مراکز دندانپزشکی زنجیره زمرد می‌دانند که جلب اعتماد کودک می‌تواند زمان‌بر باشد و برای دستیابی به این اعتماد، صبور هستند. علاوه بر این، آن‌ها می‌دانند که کودکان باید احساس کنند که توسط دندانپزشک خود مراقبت می‌شوند. زمانی که کودک بتواند با مراجعه به دندانپزشک آرامش پیدا کند، باعث می‌شود که روحیه شادتری داشته باشد و سلامت دندان‌های او در آینده تضمین شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و برای گرفتن نوبت بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در غرب تهران، به سایت tsmalaek.com مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *