اخبار استارتاپی

داوین ، به عنوان سرمایه گذار تخصصی حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، دو ساله شد

مروری بر سرمایه گذاری های داوین در رویداد 64

خدمات حقوقی کسب و کار

حوزه هنری انقلاب اسلامی، روز دوشنبه ۳۱ مرداد، میزبان رویداد شصت و چهار بود. در این رویداد که با هدف مرور سرمایه­ گذاری­ های ۲ سال اخیر شرکت داوین برگزار شد، جمعی از متخصصان و فعالان حوزه اکوسیستم، علی ­الخصوص فعالان حوزه صنایع خلاق و فرهنگی حضور داشتند.

رویداد با خوش آمدگویی و سخنرانی کوتاه مدیرعامل شرکت دانش ­بنیان ستارگان نوآوری داوین، دکتر سجادی نیری آغاز شد و به دنبال آن، کلیپی با مضمون معرفی صنایع خلاق به نمایش گذاشته شد. در این ویدئو به طور مختصر، مصادیق صنایع خلاق همچون صنعت گردشگری، نشر، سینما، پویانمایی، بازی­ های ویدئویی و… معرفی و به اهمیت و ظرفیت هر یک از این صنایع اشاره شد.

در ادامه برنامه، رییس مرکز بررسی ­های استراتژیک ریاست جمهوری، دکتر خیاطیان به سخنرانی پرداخت. ایشان تصویب قانون جهش تولید دانش­ بنیان که تکمیل کننده قانون دانش ­بنیان است را اتفاق بزرگی خوانده و نشانه رشد سریع فضای نوآوری و دانش ­بنیان کشور برشمردند. همچنین خاطرنشان کردند که صنایع خلاق نیز، در حال پیمایش مسیری مشابه هستند و جایگاه خود را در فضای نوآوری کشور پیدا کرده ­اند.

ایشان در پایان صحبت­های خود، دغدغه پرداختن به حوزه کودک را یکی از مهم­ترین اهداف شرکت­ های صنایع فرهنگی دانستند و این نوید را دادند که دولت از فعالین زیست­ بوم حوزه کودک مبتنی بر صنایع خلاق حمایت خواهد کرد.

بخش بعدی رویداد به سخنرانی دکتر نیری اختصاص داشت و ایشان در ابتدا مروری بر روند توسعه و پیشرفت صنایع خلاق و فرهنگی داشتند و در این راستا، تاسیس پارک­ های علم و فناوری، تاسیس بیش از ۱۳ مرکز نوآوری و همچنین خانه ­های خلاق را امیدواری بزرگی برای صنایع خلاق و توسعه آن دانستند.

دکتر نیری در ادامه سخنان خود، گزارشی از نحوه شکل ­گیری و همچنین فعالیت­های شرکت دانش ­بنیان ستارگان نوآوری داوین ارائه دادند.

همزمان با جشن دو سالگی داوین، در این رویداد از لوگوی جدید این شرکت رونمایی شد و طراح لوگو، آقای رضا فرزانه در رابطه با مفهوم طرح و نحوه طراحی آن، توضیحاتی ارائه دادند.

در انتهای رویداد نیز، ۵ مجموعه از تیم­ های سبد سرمایه ­گذاری داوین، شامل آژانس ادبی دایره مینا، مجموعه مدریک، قصه­ خانه، دیجیتون و اجوتک در قالب ارائه ­های ۱۰ دقیقه ­ای به معرفی خود پرداختند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا