بازاریابی و تبلیغاتمقالات بازاریابی و تبلیغات

استراتژی های بازاریابی به کمک AR/VR

اکودی‌ام

AR (واقعیت افزوده) ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی است. باAR  مردم می­توانند دنیای واقعی را در اطلاعات ادراکی کامپیوتری  شامل تصاویر، صوت و … تجربه کنند و با آن فضا تعامل داشته باشند. VR (واقعیت مجازی) ترکیبی از واقعیت افزوده و واقعیت مخلوط است که به نام واقعیت Asextended (XR) نیز شناخته شده است. این یک تجربه محرک است که می­تواند مشابه با دنیای واقعی یا کاملا متفاوت از آن باشد. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی عمدتا در بخش کسب و کار، سرگرمی و به ویژه بازی ­های ویدئویی، آموزش، مراقبت­ های بهداشتی و بسیاری از موارد دیگر به کار می­روند.

AR و VR نقش مهمی در بازاریابی دارند. شرکت­ها در حال حاضر از فناوری­های AR / VR و برنامه ­های کاربردی و استراتژی­های مختلف خود استفاده می­کنند تا درآمد خود را افزایش دهند و توجه مشتریان را جذب کنند. VR و AR در بازاریابی نقش گسترده ­ای دارند.

برای دانستن این که AR و VR چگونه به استراتژی ­های بازاریابی کمک می­کنند، این ۱۰ کاربرد فوق العاده را بخوانید:

VR در بازاریابی

VR در بازاریابی

VR به عنوان یک پل بین تجربه و عمل، فعالیت می­کند.‌ VR را می­توان به منظور ارائه تجربه دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات استفاده کرد. VR همچنین می­تواند برای ترویج محصولات موجود استفاده شود که به مشتریان کمک می­کند تا بدانند چه چیزی در دسترس است و چه چیزی به بازار عرضه می­شود.

AR در بازاریابی

AR در بازاریابی

AR تجربیات منحصر به فردی را به مشتریان می­دهد. فناوری AR / VR را می­توان از طریق تلفن همراه استفاده کرد، بنابراین برای مشتریان آسان است تا با آن انطباق پیدا کنند. همچنین برای ترویج کسب و کار، محصولات و افزایش فروش در شرکت­ها مناسب است. AR می­تواند به مشتریان تجربه یک محصول را قبل از خرید آن ارائه دهد.

مشارکت مشتریان

مشارکت مشتریان

AR / VR نقش مهمی در جذب مشتریان دارد، به عنوان مثال، هنگامی که مشتریان یک محصول را انتخاب می­کنند، اما در مورد آن مردد بوده و مطمئن نیستند، به کمک فناوری AR می­توانند قبل از خرید محصول، نحوه استفاده از آن را تجربه کنند.

تبلیغات شخصی

تبلیغات شخصی

فناوری­های AR / VR در را به روی تجربیات تبلیغاتی شخصی که برای هر فرد منحصر به فرد هستند، باز کرده­اند. تبلیغات برنامه­ نویسی، پیام ­رسانی و بازاریابی در سطح فردی یکی از استراتژی­ های بازاریابی است و این به زودی بخشی از زندگی همه خواهد شد.

افزایش رویکرد PR (روابط عمومی)

AR / VR فرصت­های زیادی را برای نزدیک شدن شرکت­ها به مردم یا مشتریان ایجاد می­کنند و به شرکت­ها کمک می­کنند تا پیشنهادات مشتریان را به شیوه­ های جدید دریافت کنند؛ به عنوان مثال، در حال حاضر رویدادها، امکانات، املاک، مقاصد سفر و موارد دیگر می­توانند فرصتی به مشتریان، در راستای کشف خواص منحصر به فرد محصول، بدون حضور فیزیکی را ارائه دهند.

تجربه مجازی

تجربه مجازی

با پیشرفت در تکنولوژی AR / VR، ما می­توانیم این گذر را در صنعت رویداد ببینیم و نیاز به سفر را در حین ارائه فرصت­ های مربوط به مشارکت شخصی و حقیقی، جایگزین کنیم.

هوش مصنوعی در متاورس

هوش مصنوعی در متاورس

با توجه به گفته مارک زاکربرگ، یکی از رهبران کنونی بازار سرمایه­ گذاری در متاورس، متاورس یک نوع “اینترنت تجسم یافته” است. این چیزی است که شما می­توانید به آن (از طریق VR) وارد شوید یا به واقعیت خود (از طریق AR) بیافزایید. دنیاهای مجازی، به طور روزافزون محبوب­ تر می­شوند و متاورس نیز ممکن است آینده واقعیت افزوده باشد و در آینده در همه جا حضور داشته باشد.

VR در متاورس

VR در متاورس

واقعیت مجازی به مشتریان اجازه می­دهد تا وارد متاورس شوند و شکاف درک شده در میان واقعیت ­های دیجیتال و فیزیکی را معین کنند. تفاوت­ های مجازی افراد، اشیاء و مناظر به ما اجازه می­دهد تا محیط­ های جدید را کشف کنیم و گزارش ­هایی را برای همه در دسترس قرار دهیم. به طور خلاصه، این یک دنیای واقعیت مجازی است که در آن شما می­توانید بدون ترک خانه (به طور فیزیکی) از مدرسه و محل کار بازدید کنید، بازی کنید، کنسرت تماشا کنید، و قفسه­ های فروشگاه را مرور کنید.

جلب توجه مشتریان

جلب توجه مشتریان

VR و AR از سریع ­ترین راه­هایی هستند که توجه مشتریان را جلب می­کنند. همان طور که بسیاری از مردم فناوری را دوست دارند و فناوری به آن ها تجربه می­بخشد و محرک آن­هاست، AR و VR نیز می­توانند در جهت جلب توجه مشتریان موثر باشند.

AI با VR و AR

AI با VR و AR

بهبود ارتباط بین دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال نیازمند سطح مثبت هوش از دستگاه ­ها می­شود. هوش مصنوعی برای AR / VR در بهبود کسب و کار، بسیار مهم و ضروری است. هوش مصنوعی می­تواند با پردازش زبان طبیعی ادغام شده و به ما کمک کند تا مطمئن شویم که ماشین­ ها می­توانند ما را درک کنند.

این بهترین زمان ممکن است تا AI برای ساخت دنیای همه جانبه و هوشمندتر، با واقعیت افزوده و مجازی ادغام شود. هوش مصنوعی توانایی تجزیه حجم عظیمی از اطلاعات را برای تولید بینش و راه ­اندازی فعالیت­هایی با سرعت رعد و برق دارد. کاربران می­توانند از هوش مصنوعی برای فرایند تصمیم­ گیری استفاده کنند، یا آن را برای انجام فرایندهایی با تماس کم، با اتوماسیون پیوند دهند. علاوه بر این، هوش مصنوعی به ماشین­ ها کمک می­کند تا محیط فیزیکی ما را بهتر درک کرده و شرایط محیطی را تشخیص دهند.

هوش مصنوعی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
TOP 10 WAYS AR/VR IS HELPING MARKETING STRATEGY
نمایش بیشتر

محمد افشار

دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مدیر محتوای اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا