اخبار استارتاپی

تاسیس پارک علم و فناوری سلامت مازندران

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اخذ مجوز برای راه اندازی پارک علم و فناوری سلامت استان مازندران خبر داد و گفت : این مجموعه در ساری ساخته می‌شود.

دکتر پدرام ابراهیم نژاد ‌روز پنجشنبه در گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری کلان منطقه یک کشور با اعلام این خبر افزود: پارک فناوری سلامت مازندران در زمین هفت هکتاری در جاده دریا ساخته می شود. وی ادامه داد: با راه اندازی این پارک مشکل کمبود فضای فعالیت شرکت های دانش بنیان برطرف می‌شود و مطمئنا شاهد افزایش شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور خواهیم بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از در حال اجرا بودن برج فناور به عنوان یکی از زیرساخت های حوزه فناوری سلامت مازندران نام برد و گفت: این طرح با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در حال ساخت است که پس از بهره‌برداری در اختیار شرکت های فناور قرار می گیرد.

ابراهیم نژاد، مشکل موجود در امر تحقیقات را فاصله میان فناوری و تولید علم عنوان کرد که صنایع همدلی را با دانشگاه ندارند. وی ادامه داد: سه درصد بودجه تحقیقات دانشگاه به کتابخانه اختصاص داده شد که سالانه کتاب های زیادی خریداری می شود و نیاز است منابع اطلاعاتی به‌روزرسانی شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کتابخانه مرکزی به متراژ بیش از هشت هزار متر مربع در حال ساخت است.

گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی منطقه یک کشور با حضور معاونان تحقیقات دانشگاه های علوم پزشکی مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری برگزار شد. معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این گردهمایی حضور داشت و طی آن نیازها و توانایی های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بررسی شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *