اخبار استارتاپی

تسهیلات تولید صنعتی به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا می شود

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از برنامه این صندوق برای پرداخت تسهیلات تولید صنعتی به شرکت‌های دانش‌بنیان با نرخ سود ۱۱ درصد خبر داد.

خدمات حقوقی کسب و کار

روح‌الله ذوالفقاری، معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی درباره تسهیلات جدیدی که صندوق نواوری و شکوفایی به شرکتهای دانش بنیان ارائه می‌کند، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیانی که تصمیم به توسعه زیرساخت‌های تولید محصولات دانش‌بنیان خود دارند می‌توانند با استفاده از تسهیلات تولید صنعتی صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از هزینه‌های مورد نیاز را تأمین کنند.

وی افزود: ارائه این تسهیلات چه برای اجرای طرح‌های ایجادی و چه برای انجام طرح‌های توسعه‌ای به عنوان یکی از برنامه‌های کاری اصلی در دستور کار صندوق قرار دارد.

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: هزینه‌های اجرای طرح‌های صنعتی شامل تأمین فضای تولید، تأمین ماشین آلات و تجهیزات و هزینه‌های راه اندازی اولیه می‌شود که در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی در دایره حمایتی صندوق قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اهمیت حمایت مالی از این طرح‌ها، افزود: ایجاد ظرفیت‌های جدید، افزایش ظرفیت و کیفی‌سازی تولید محصولات دانش‌بنیان مستلزم سرمایه‌گذاری‌های زیر ساختی است و صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی دارد تا ۸۰ درصد هزینه‌های مورد نیاز اجرای این طرح‌ها تسهیلات پرداخت کند.

به گفته معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی، این تسهیلات با نرخ ترجیحی ۱۱ درصد و با دوره بازپرداخت حداکثر ۷ ساله و بر اساس پیشرفت کار به شرکت‌ها پرداخت می‌شود و در صورتی که از ظرفیت تأمین کنندگان داخلی استفاده شود، میزان حمایت این صندوق نیز بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند درخواست تسهیلات تولید صنعتی، را از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کنند و از این فرصت بهره مند شوند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا