متفرقه

تعامل طرف ونزوئلایی با شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه گیاهان دارویی

در حاشیه ششمین نمایشگاه گیاهان دارویی طرف ونزوئلایی با شرکت‌های دانش‌بنیان و معاون علمی ریاست جمهوری در خصوص توسعه تعاملات حوزه گیاهان دارویی مذاکره کردند.

نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا با حضور آلبرتو کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا و کارولینا اسر معاون علم و فناوری رئیس جمهور ونزوئلا به همراه شرکت‌های ایرانی در پاویون بین‌المللی نمایشگاه گیاهان دارویی برگزار شد.

در این نشست البرتو کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات فناوری ونزوئلا درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گیاهان دارویی این کشور گفت: ونزوئلا به جهت قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی خاص و اتصال جنوب این کشور به بخش شمالی آمازون از گونه‌های مختلف گیاهی زیادی برخوردار است. وی ادامه داد: از این رو می‌توان با صراحت گفت که امکان‌ انجام بسیاری از تحقیقات علمی در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا وجود دارد.

به گفته وی، در حال حاضر بسیاری از تحقیقات در حوزه گیاهان دارویی توسط موسسه علم و تحقیقات فناوری ونزوئلا انجام می‌شود اما آنطور که باید در این زمینه کار نکردیم؛ به همین جهت با توجه به این شرایط اقلیمی، فرصت خوبی برای شرکت‌های ایرانی فراهم است.

کوئینترو افزود: دانش بنیان‌های ایرانی می‌توانند از این فضا بهره ببرند و محصولات خود را در ونزوئلا کشت بدهند. وی خاطرنشان کرد: لذا برای این منظور می‌توانیم در این خصوص با دانش‌بنیان‌های ایرانی به توافقاتی برسیم.

در پایان این نشست شرکت‌های دانش بنیان ایرانی مذاکراتی جهت همکاری با ونزوئلا داشتند و تعاملات فناورانه و گفتگو بین شرکتهای دانش بنیان ایرانی و طرف ونزوئلایی صورت گرفت. حضور هیات ونزوئلایی در این‌ دوره از نمایشگاه، از طرف دولت این کشور بوده و امکان تبدیل شدن توافقات به قرارداد بسیار زیاد است.

ششمین دوره از نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور ۲۴۰ شرکت دانش بنیان تا فردا در محل مصلی تهران در حال برگزاری است. بازدید از این‌ نمایشگاه برای عموم آزاد است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *