اخبار فناوری

آمریکا پهپادهای مجهز به فناوری شناسایی چهره را توسعه می دهد

نیروی هوایی آمریکا یک فناوری شناسایی چهره مبتنی بر هوش مصنوعی برای پهپادهای خودران ساخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، طبق قراردادی بین وزارت دفاع و شرکت «ریل نتورکس» پرسنل عملیات های خاص برای ماموریت های خارج از کشور و همچنین جمع آوری اطلاعات و غیره از این پهپادها استفاده می کنند.

نیوساینتیست در گزارشی در این باره نوشته است: نیروی هوایی آمریکا پروژه ای برای توسعه نرم افزار شناسایی چهره برای پهپادهای خودران توسعه داده است. این امر نگرانی هایی را به وجود آورده که ممکن است افراد هدف قرار گیرند و کشته شوند.

ارزش قرارداد بین وزارت دفاع آمریکا و شرکت مذکور ۸۰۰ هزار دلار است. این فناوری به پهپادها اجازه می دهد به طور خودکار یا با اندک کمک نیروی انسانی از روی زمین بلند شوند. همزمان نرم افزار مذکور با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشینی چهره ها را شناسایی می کند.

به گفته شرکت ریل نتورکس این فناوری احتمالا برای حفظ امنیت محیطی، عملیات های جستجوی داخلی و ماموریت های نجات به کار می رود.

البته ارتش آمریکا تنها نیروی نظامی در جهان نیست که از فناوری شناسایی چهره استفاده می کند.

سازمان ملل چندی پیش ادعا کرد نیروهای نظامی لیبی در سال ۲۰۲۱ میلادی از پهپادهایی مجهز به اسلحه و نرم افزار شناسایی چهره استفاده کرده اند.

پلیس دبی نیز از پهپادهای مجهز به این فناوری استفاده می کند. از سوی دیگر چین نیز مدتی طولانی است که از فناوری شناسایی چهره استفاده می کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *