اخبار استارتاپی

گزارش عملکرد ماهانه تپسی: بالاترین رقم درآمد ماهانه به ثبت رسید

تپسی مطابق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، در سال 1401 درآمدی بالغ بر 627 میلیارد تومان داشته است.

تپسی در اسفندماه سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۹ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است که این رقم یک رکورد به‌حساب می‌آید.

گزارش عملکرد ماهانه شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس منتهی به اسفند سال گذشته روی کدال منتشر شد. این شرکت طی یک ماه گذشته موفق به ثبت درآمد ۷۹.۴ میلیارد تومانی شده که در تاریخ عملکرد تپسی بی‌سابقه است.

به‌نظر می‌رسد افزایش رفت‌وآمدها در روزهای پایانی سال و در آستانه نوروز، در ثبت این رکورد بی‌تأثیر نباشد؛ اگرچه در هفته‌های آخر اسفند نیز شاهد افزایش قیمت قابل‌توجه برخی سفرها با تاکسی‌های آنلاین بودیم.

بخش اعظم درآمد این تاکسی آنلاین از کمیسیون دریافتی از سفیران حاصل می‌شود که این رقم در اسفندماه ۱۴۰۱ به بیش از ۷۶ میلیارد تومان رسیده است. درآمد تپسی از این بخش نسبت به بهمن‌ماه حدود ۱۳ درصد افزایش یافته است.

درآمد تپسی اسفند

تپسی همچنین نزدیک به ۲.۱ میلیارد تومان از سرویس تلفنی، ۶۹۹۸ میلیون تومان از سوء‌پیشینه سفیران، ۲۱۵ میلیون تومان از راه‌اندازی مجدد، ۱۷ میلیون تومان از جریمه سفیران متخلف و ۳۷۷ میلیون تومان از سایر حوزه‌ها درآمد کسب کرده. کاهش ۷۰ درصدی درآمد از جریمه سفیران نیز در نوع خود قابل‌توجه است.

آن‌طور که در گزارش ماهانه این تاکسی آنلاین آمده، درآمد شناسایی‌شده تپسی در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۶۲۷ میلیارد تومان است. این رقم نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۲.۳۵ برابر شده. با توجه به عرضه اولیه تپسی و تأمین مالی از بازار سرمایه، این شرکت توانست با گسترش فعالیت خود، افزایش قابل‌توجه درآمد را تجربه کند.

در گزارش ارزش‌گذاری تپسی، درآمد عملیاتی این شرکت برای سال ۱۴۰۱ حدود ۶۲۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که اکنون شاهد تحقق آن هستیم.

شایان ذکر است این شرکت اواخر اسفندماه سال گذشته، سرویس سفر اشتراکی خود را برای کاربران تهران مجدداً فعال کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *