اخبار استارتاپی

درآمد های‌وب در اسفندماه ۱۴۰۱ بیش از ۴۳ درصد رشد کرد

مجموع درآمد های‌وب در سال 1401 به بیش از 2700 میلیارد تومان رسیده است.

لیمو HR

درآمد های وب در اسفندماه سال گذشته با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شده است. این شرکت در ماه گذشته ۲۰۱ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که در مقایسه با بهمن‌ماه ۱۴۰۱، بیش از ۴۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

صورت‌های مالی یک‌ماهه شرکت داده‌گستر عصر نوین منتهی به اسفندماه ۱۴۰۱ روی کدال منتشر شده است. طبق این گزارش، های‌ وب طی یک ماه گذشته موفق به کسب درآمد ۲۰۱.۶ میلیارد تومان شده. این درحالی است که این شرکت طی بهمن و دی‌ماه سال گذشته به‌ترتیب ۱۴۰ و ۱۳۲.۵ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده بود.

بخش اعظمی از این افزایش به درآمد حاصل از ارائه خدمات IT بازمی‌گردد. در اسفندماه، های وب از این حوزه بیش از ۴۶ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که این رقم برای بهمن‌ماه حدود ۱۱.۸ میلیارد تومان بوده است.

درآمد های وب اسفند

درآمد این شرکت از ارائه خدمات عمده‌فروشی پروانه FWA و استفاده از امکانات توسط سایر شرکت‌های دارنده پروانه نیز طی یک ماه گذشته حدود ۴۹.۶ میلیارد تومان بوده. درآمد حاصل از ارائه خدمات عمومی اجباری (USO) در مناطق روستایی هم چیزی در حدود ۱۹.۵ میلیارد تومان است. این مبلغ بابت قرارداد بین وزارت ارتباطات و شرکت داده‌گستر عصر نوین جهت پروژه خرید اینترنت پرسرعت در بیش از دویست‌وپنجاه هزار روستای فاقد این امکان است. قراردادهای مزبور به مدت ۱۰ سال است.

این شرکت از فروش تجهیزات سمت مشترکین حدود ۳۲ میلیارد تومان، از ارائه خدمات پروانه FCP حدود ۳۲.۸ میلیارد تومان و از ارائه خدمات پروانه TRUNK حدود ۲۱.۲ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است.

براین‌اساس، درآمد های وب طی سال ۱۴۰۱ به ۲۷۲۶ میلیارد تومان رسیده که رشد حدود ۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ دارد.

لازم به ذکر است که های وب به‌منظور توسعه زنجیره خدمات خود، بزرگ‌ترین مرکز داده بخش خصوصی کشور را در پونک تهران راه‌اندازی کرده. این امر می‌تواند تأثیر بسزایی در درآمدهای این شرکت طی سال جاری داشته باشد.

گفتنی است که های وب حوزه فعالیت گسترده‌ای دارد. این شرکت درزمینه ارائه خدمات انتقال داده‌ها و خدمات جانبی آن، ارائه خدمات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و سایر خدمات کامپیوتری و مخابراتی، فعالیت‌های خدماتی و پشتیبانی پیمانکاری، کلیه فعالیت‌های کامپیوتری و مخابراتی درزمینه نصب، طراحی، فنی، نگهداری و پشتیبانی مراکز کم ظرفیت و پرظرفیت و فعالیت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات (IT) و انفورماتیک، انجام کلیه امور انفورماتیکی شامل طراحی و تولید ارائه و پشتیبانی نرم‌افزارهای رایانه‌ای اعم از سفارش مشتری و بسته‌های نرم‌افزاری و پشتیبانی نرم‌افزارهای رایانه‌ای، سیستم‌های ویژه رایانه‌ای نظیر اتوماسیون صنعتی و کارت‌های هوشمند، مشاوره و نظارت بر اجرای پروژه‌های انفورماتیکی و مخابراتی، اجرای پروژه‌های انفورماتیکی و مخابراتی، شبکه‌های رایانه‌ای و مخابراتی و شبکه‌های رایانه‌ای اطلاع‌رسانی نظیر اینترنت و اینترانت، ارائه خدمات پشتیبانی تجهیزات سخت‌افزاری رایانه‌ای و مخابراتی، ارائه خدمات پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و ارائه خدمات پخش تعاملی برنامه‌های صوتی و ویدئویی مبتنی بر پروتکل اینترنت بر بستر باند پهن ابر داده‌ها فعالیت می‌کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *