اخبار سفر و گردشگری

گزارش سال ۱۴۰۱ جاباما منتشر شد

جاباما برای اولین بار، گزارشی از وضعیت کسب‌وکار خود منتشر کرد.

این گزارش که به بررسی وضعیت جاباما در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ و همچنین معرفی بازار اقامت در ایران می‌پردازد، شامل اطلاعات و آمار از بخش‌های مختلف این کسب‌وکار است؛ کاربران، میزبانان، اقامتگاه‌ها و شهرها، وضعیت جاباما در شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌ها بازاریابی،‌ بررسی نظرات و امتیازدهی کاربران، معرفی محصولی به‌نام لیست علاقه‌مندی، کارمندان جاباما و در نهایت برنامه‌های توسعه گردشگری و مسئولیت اجتماعی.

 

در ادامه به بخش‌هایی از این گزارش می‌پردازیم:

 

تعداد کاربران جاباما ۲۲۳ درصد رشد داشته و اهالی پایتخت، نیمی از آن‌ها را تشکیل می‌دهند

طبق اطلاعات موجود در این گزارش، بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری کاربران فعال جاباما را ساکنان استان تهران تشکیل می‌دهند و تعداد آن‌ها در مقایسه با مدت مشابه قبل، ۲۲۳ درصد رشد داشته است.

تعداد کاربران جاباما

مطابق با این گزارش، ۶۵ درصد از کاربران بازار آنلاین اقامت در ایران را ۱۸ تا ۳۴ ساله‌ها تشکیل می‌دهند و ۶۹ درصد از اقامتگاه‌ها را همین گروه سنی به‌صورت آنلاین رزرو می‌کنند.

سن کاربران جاباما

 

هر کاربر به‌صورت متوسط از بین ۵ اقامتگاه، یکی را انتخاب می‌کند

کاربران جاباما برای انتخاب اقامتگاه به‌طور متوسط ۵ اقامتگاه را مشاهده و بررسی و در نهایت یکی را رزرو  می‌کنند.

میزان مشارکت کاربران جاباما در امتیازدهی به اقامتگاه‌ها ۳ برابر بیشتر از سال ۱۴۰۰ شده و کاربران به‌طور متوسط، امتیاز ۴.۱۸ از ۵ را به تجربه خود از میزبانی و اقامت می‌دهند.

متوسط امتیاز کاربران جاباما

 

۸۶۰۰ میزبان، ۱۸ هزار اقامتگاه در ۳۶۱ شهر ایران

بیش از ۸۶۰۰ میزبان فعال در ۳۶۱ شهر ایران، اقامتگاه‌های خود را در جاباما به مهمانان ارائه کرده‌اند و امروز بیش از ۱۸ هزار اقامتگاه فعال در جاباما قابل رزرو هستند که در مقایسه با مدت مشابه قبل، بیش از ۱۵۰ درصد رشد داشته است. میتوان گفت تقریبا از هر ۵ اقامتگاه موجود در ایران، یکی از آن‌ها در جاباما قابل رزرو است.

میزبانان فعال جاباما

 

رشد ۲۲۰ درصدی درآمد میزبانان و توسعه اقامتگاه‌ها در جاباما

در مقایسه با نرخ ۴۶ درصدی تورم در سال ۱۴۰۱، قیمت اقامت در ایران کاهش داشته اما درآمد میزبانان جاباما همزمان با رشد این پلتفرم و افزایش تعداد سفارش‌ها بیش از ۲۲۰ درصد رشد داشته است.

همچنین بسیاری از میزبانان جاباما با دریافت کمک‌ها مالی، خدمات برندینگ و آموزشی در سال گذشته توانسته‌اند اقامتگاه خود را توسعه دهند، در میان این اقامتگاه‌ها میتوان به کلبه عادل، دلسو و ویشارده و… اشاره کرد.

رشد درآمد میزبانان در جاباما

 

۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، درآمد یک میزبان در سال ۱۴۰۱!

یک میزبان خانم از مجموع ۱۱ اقامتگاه خود در شهر تهران توانسته در طول سال ۱۴۰۱، ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کند و مطابق با این گزارش، رکورددار تعداد اقامتگاه، یک میزبان در شهر تهران با ۶۳ اقامتگاه است.

 

اجاره اقامتگاه به یک خانواده ۴ نفره به مدت ۷ سال

طبق آمار این گزارش، یک میزبان در شهر رامسر در مجموع، میزبان بیش از ۱۰ هزار نفر بوده است، اگر برای این میزبان بخواهیم معادل اجاره خانه به یک خانواده را در نظر بگیریم، گویی اقامتگاه خود را به مدت ۷ سال به یک خانواده ۴ نفره اجاره داده است.

 

۱۰ استان ایران با بیش‌ترین تعداد اقامتگاه در جاباما

جاباما در تمام استان‌های ایران اقامتگاه دارد اما طبق آنچه در این گزارش آمده، بیش‌ترین اقامتگاه‌های فعال در جاباما در استان‌های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان)، تهران، البرز، استان‌های مرکزی (اصفهان، یزد و فارس)، هرمزگان و خراسان رضوی قرار دارند.

 

جاباما در این گزارش به آماری نظیر لیست علاقه‌مندی، تعداد نظرات کاربران، پشتیبانی کاربران و میزبانان، کمپین‌های بازاریابی، معرفی شرکت جدید خود به نام جاران، برنامه‌ای توسعه گردشگری و همچنین فعالیت‌های خود در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز پرداخته است و مطابق با آنچه در بخش فعالیت‌های خود در اینستاگرام به آن اشاره کرده، اقامتگاه مورد علاقه کاربران کلبه مثلثی زانوس و شهر مورد علاقه، رشت است که هر دو بیش‌ترین میزان استقبال در تمام متریک‌ها را از سمت دنبال‌کننده‌های صفحه اینستاگرامی این شرکت به خود اختصاص داده‌اند.

در این گزارش آمده است که بیش از ۱۵۰ نفر در ۶۸ عنوان شغلی مختلف در جاباما مشغول به کار هستند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *