رپرتاژ

معرفی بازیگران فصل دوم سریال زخم کاری

سریال ایرانی زخم کاری (Mortal Wound) یکی از پرمخاطب ترین و محبوب ترین سریال های ایرانی است که بزودی فصل دوم آن نیز با نام زخم کاری: بازگشت در تاریخ ۱۷ شهریور ماه پخش خواهد شد. در این مقاله به معرفی کوتاه این سریال، داستان زخم کاری و لیست بازیگران فصل اول و فصل دوم این سریال می پردازیم.

 

زخم کاری چیست؟

«زخم کاری»، سریالی نوآر و اجتماعی با داستانی پر فراز و نشیب و ملتهب است که اولین تجربه سریال سازی «محمدحسین مهدویان»، کارگردان سرشناس آثار محبوبی همچون «ایستاده در غبار»، «ماجرای نیمروز» و «لاتاری» در شبکه نمایش خانگی می باشد. از بازیگران این سریال می توان به «جواد عزتی»، «رعنا آزادی ور»، «هانیه توسلی»، «سعید چنگیزیان»، «الهه حصاری»، «عباس جمشیدی فر» و «مهدی زمین پرداز» اشاره کرد.

زخم کاری

زخم کاری یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی در ژانر درام جنایی به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین مهدویان است که بر پایهٔ رمان بیست زخم کاری نوشتهٔ محمود حسینی‌زاد برای سرویس پخش فیلیمو ساخته شده‌است. بازیگران این مجموعه جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، مرتضی امینی‌تبار، امیرحسین هاشمی و مائده طهماسبی هستند. فیلم‌برداری مجموعه از اسفند ۱۳۹۹ آغاز گردید و تا تیر ۱۴۰۰ به‌طول انجامید. فصل نخست در ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ به نمایش درآمد و در ۱۹ شهریور متشکل از ۱۵ قسمت به پایان رسید. فصل دوم با نام بازگشت در ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ آغاز به پخش خواهد کرد.

زخم کاری نظرات اکثراً مثبتی از منتقدان دریافت کرد. این مجموعه با میانگین ۲۰ میلیون دقیقه تماشا، پربیننده‌ترین مجموعه شبکه نمایش خانگی است و در بیست و یکمین دوره جشن حافظ نامزد هفت و برنده چهار جایزه از جمله جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی و جایزه بهترین بازیگر زن درام برای آزادی‌ور شد.

داستان سریال زخم کاری

در این بخش داستان این سریال به ترتیب آورده شده است:

 1. مالکی از مدیران شرکتی موفق است که توسط نعمت ریزآبادی اداره می‌شود. ریزآبادی، مالکی را مأمور می‌کند تا برای قرارداد مهم نفتی با نروژی‌ها وارد مذاکره شود. نروژی‌ها بعد از عقد قرارداد می‌خواهند مبلغ قرارداد که چندین میلیون دلار است را به حساب شرکت واریز کنند؛ ولی مالکی به جای اینکه مبلغ قرارداد را به حساب شرکت واریز کند به حساب شخصی خودش واریز می‌کند و از نعمت ریزآبادی کلاهبرداری می‌کند.
 2. نعمت ریزآبادی از مالکی می‌خواهد به مناسبت عقد قرارداد با نروژی‌ها میهمانی‌ای در ویلایش برپا کند. تمامی اعضای شرکت و خانوادهٔ آن‌ها به میهمانی دعوت می‌شوند. مالکی و همسرش سمیرا نقشه‌ای در سر دارند. سمیرا آن شب نعمت ریزآبادی را مست می‌کند، مالک هم همان شب وی را در وان حمام خفه می‌کند
 3. جنازهٔ نعمت ریزآبادی در وان حمام ویلای مالکی پیدا می‌شود. علت مرگ مصرف همزمان الکل و تریاک تشخیص داده می‌شود. منصوره دختر حاج عمو که سال‌ها خارج از ایران زندگی می‌کرده و ادارهٔ دفاتر خارج از کشور را برعهده داشته وارد ایران می‌شود.
 4. مالک از اینکه توانسته خانوادهٔ ریزآبادی را تحت فشار قرار بدهد تا سهم خود را از شرکت بگیرد، بسیار سرخوش است. ولی با مشکلی مواجه می‌شود که سراغ کریم از کارکنان قدیم شرکت می‌رود. نجفی جریان قتل حاج عمو را فهمیده و نزد مالک می‌رود تا از وی باج بگیرد. مالک نیز شخصی را اجیر کرده تا وی را به قتل برساند.
 5. مالکی که از کارهای غیرقانونی ناصر در پوشش شرکت ریزآبادی آگاه است برای اینکه فشار خود را بر این خانواده افزایش دهد، خبری مبنی بر دست داشتن ناصر در تجارت مواد مخدر در رسانه‌ها افشا می‌کند.
 6. سمیرا خانهٔ مجلل و مورد علاقهٔ خود را خریده و مشغول طراحی دکوراسیون و اسباب‌کشی به خانهٔ جدید است. مظفری برای اینکه بتواند اخوان را با خود همراه کند به دفتر او می‌رود و مالک هم برای اخوان دامی پهن کرده تا اخوان تمام اسناد و مدارک را تحویلش دهد.
 7. مالک در دفتر کیش اسنادی را به منصوره نشان می‌دهد و به منصوره پیشنهاد می‌دهد به خاطر اتفاقاتی که برای ناصر پیش آمده، او و ناصر از ایران بروند و از منصوره می‌خواهد وکالت تام شرکت را به او بدهد تا شرکت را از این اوضاع نابسامان نجات دهد و منصوره نیز وکالت تام را به مالکی می‌دهد. مالکی در همان شب هیئت‌مدیره به شرکت می‌رود و خود را مدیر شرکت می‌خواند در همین بین سودابه خدمتکار ریزآبادی توسط افراد مالکی به قتل می‌رسد.
 8. مالکی وارد شرکت می‌شود و مورد استقبال کارکنان قرار می‌گیرد. او به رؤیایی که داشته دست پیدا کرده و بر مسند قدرت نشسته. میثم چند روزی است به دنبال مائده می‌گردد و با او تماس می‌گیرد ولی مائده جوابش را نمی‌دهد. سمیرا به همراه هانیه راهی شمال می‌شوند تا مکانی مناسب برای شهرک‌سازی پیدا کند. مائده میثم را به صرف شام دعوت می‌کند ولی در غذا قرص می‌ریزد میثم و مائده هر دو غذا را می‌خورند.
 9. با اتفاقاتی که می‌افتد مالک احساس خطر می‌کند. در کنار سهم‌خواهی اطرافیان، خطر بازگشت ناصر و منصوره بیشتر ذهن‌شان را درگیر کرده‌است. حالا باید راهی برای فرار از این وضعیت پیدا کند. مائده و میثم هر دو به بیمارستان منتقل شده‌اند و هر دو نجات پیدا می‌کنند. مالک اعتماد میثم و مهناز و مائده را جلب می‌کند. کیمیا در اسناد و اوراق شرکت محل اختفای مواد مخدری که ناصر آن‌ها را پنهان کرده پیدا می‌کند و به مالک می‌دهد. حالا پروندهٔ ناصر با توجه به حجم مواد مخدر بسیار سنگین شده و تحت تعقیب قرار می‌گیرد.
 10. اولین جلسهٔ هیئت‌مدیرهٔ شرکت بدون حضور منصوره، ناصر و میرلوحی برگزار می‌شود. در این جلسه سمیرا، میثم و کیمیا هم حضور دارند. سمیرا به ارتباط کیمیا و مالک بیشتر حساس شده. مالک قصد دارد پسرش را درگیر کارهای بزرگ‌تری کند تا ادارهٔ آیندهٔ شرکت را به دست او بسپارد.
 11. زندانی شدن میثم در دبی بحران تازه‌ای برای مالک ایجاد کرده‌است. نگرانی از حل نشدن ماجرا و اعدام میثم، وحشتی در دل مالک و سمیرا می‌اندازد و تعادل زندگی‌شان را به هم می‌ریزد. نیرویی شوم آن‌ها را دربرگرفته است که باید برای رهایی از آن چاره‌ای پیدا کنند. شخصی مجهول قصد انتقام گرفتن از مالک و افرادش را دارد. مالک میثم را با رشوه و ارتشاء از زندان دبی بیرون می‌آورد؛ ولی میثم از پدرش مالک به دلیل تنها گذاشتن او در دبی دلخور است.
 12. پس از آتش‌سوزی عمدی در انبار لاستیک شرکت، بحرانی دیگر آغاز شده که گریبان مالک و بقیهٔ شرکایش را گرفته‌است. مالکی این اتفاقات را زیر سر میرلوحی و ناصر می‌داند و می‌خواهد که آن‌ها را از سر راه خود بردارد. مالکی برای خلاصی از آن‌ها نقشه‌هایی در سر دارد.
 13. مالکی پنهانی در حال تدارک امور مربوط به انتقال اسناد و دارایی‌ها به میثم است. با رازی که سمیرا از ارتباطش با حاج عمو در عمارت برملا کرده خانوادهٔ مالکی و ریزآبادی با چالشی تازه رو به رو می‌شوند. میثم و مائده از شنیدن این خبر شوکه شده‌اند. این راز سرآغاز ماجراهای دیگری خواهد شد.
 14. با مرگ مائده نزاع بین خانواده‌های مالکی و ریزآبادی به بالاترین حد خود می‌رسد. منصوره درصدد است هر چه زودتر مقدمات ورود ناصر و میرلوحی را به ایران مهیا کند. سمیرا با ادعایی که دربارهٔ پسرش کرده‌است موجب فرورفتن خانواده‌اش در باتلاقی خود ساخته شده و وضعیت روحی‌اش بعد از خبر مرگ مائده بهم‌ریخته‌تر می‌شود.
 15. با مرگ مغزی هانیه و وضعیت روحی سمیرا و از طرفی تأثیر مرگ مائده بر میثم خانوادهٔ مالکی از هم گسیخته شده ولی مالک می‌خواهد به هر نحو ممکن از خانواده‌اش محافظت کند. با قتل مظفری و اخوان و رفتن کیمیا، مالک تنها شده‌است. مالک می‌خواهد، خانواده‌اش را از بند نیروی شومی که از مرگ حاج عمو بر آنان سایه افکنده رهایی بخشد. مالک یک تنه به نبرد با ریزآبادی‌ها می‌رود….

بازیگران سریال زخم کاری

زخم کاری

بازیگر

شخصیت

جواد عزتی مالک مالکی
رعنا آزادی‌ور سمیرا
هانیه توسلی منصوره ریزآبادی
سعید چنگیزیان ناصر ریزآبادی
سیاوش طهمورث نعمت ریزآبادی
الهه حصاری کیمیا
کاظم هژیرآزاد احمد مظفری
عباس جمشیدی‌فر اخوان
مائده طهماسبی سودابه
مرتضی امینی‌تبار میثم مالکی
سارا حاتمی مائده ریزآبادی
منوچهر علیپور مظفر میرلوحی
مهدی زمین‌پرداز نجفی
مه‌لقا باقری مهناز
امیرحسین هاشمی کریم
اکرم محمدی همسر ریزآبادی
سید جواد هاشمی دستمالچی
هادی قمیشی املشی
حسین پرستار صمد نجفی
نیوشا علیپور دختر پیشگو
مه‌یاس پازوکی هانیه مالکی

منبع: https://moboarz.com/news/mortal-wound-second-chapter/

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۴ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *