اخبار خودرو

اولین امداد خودرو هوشمند ایران، حاصل اتحاد دلفین و لاماری

یکشنبه مصادف با نهم مهرماه شرکت دلفین در رویداد رونمایی از نوآوری های خود از اولین امداد خودرو هوشمند در ایران رونمایی کرد.

 

اولین سخنران این رویداد محمدمهدی شیران، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل دلفین از تعهد و مسئولیتی که از ابتدای آغاز به کار این شرکت در سال ۱۳۸۸ چراغ راه آن‌ها شده است گفت:« ما از سال ۸۸ با ورود فناوری GPS به فکر تغییراتی نوآورانه در این مسیر افتادیم و با همکاری با شهرداری فعالیت‌هایمان را بسط و توسعه دادیم. مشاهده موقعیت خودروها در خدمات شهری شهرداری اولین بخش‌هایی بود که وارد آن شدیم و کم‌کم به سنسورهای جانبی خودروها ورود کردیم.»

سپس در سال ۱۳۹۱ با بررسی خواسته های متفاوت مشتریان دلفین با اضافه کردن نسل جدید سنسورهای مختلف، سبد محصولات خود را گسترده‌تر کرد تا جوابگوی طیف بیشتری از مشتریان خود باشد.

و در سال ۱۴۰۰ با آمدن فناوری‌های جدید وارد حوزه فناوری‌های حمل‌ونقل، ردیابی و تعقیب خودرو شدند و علیرغم تحریم‌ها و نوسانات سرسام آوری ارزی پا پس نکشیده‌اند و با ورود به حوزه خودروهای متصل و کنار هم قرار دادن نیازهای خودروهای متصل و مدیریت هوشمند ناوگان فصل تازه‌ای را باز کردند.

محمدمهدی شیران

سخنران بعدی فاطمه جمالی، هم‌بنیان‌گذار و مدیر توسعه محصول دلفین در ادامه از آخرین فناوری‌های سخت‌افزاری در حوزه خودرو گفت:«هر سازمان و شرکتی که خود را تکنولوژی محور می‌داند باید به دنبال آخرین فناوری‌های جهانی باشد و ترندهای جهانی را دنبال کند وگرنه نمی‌تواند خود را در برابر تغییرات مقاوم کند و از سویی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.»

مدیر توسعه محصول دلفین به شرح جزئیات فناوری‌های استفاده شده در سنسورهای شرکت دلفین پرداخت. یکی از جدیدترین محصولاتی که به سبد آن‌ها اضافه شده است ADAS یا دستیار پیشرفته راننده است که انقلابی در حوزه فناوری‌های جدید می‌باشد. از جمله قابلیت‌های آن ذخیره‌سازی ۲۰ چهره مجزا به عنوان راننده، تشخیص خواب‌آلودگی و حالت‌های رفتاری راننده که می‌تواند امکان کنترل و مراقبت از راننده را فراهم کند و جلوی بسیاری از حوادث جاده‌ای را بگیرد.

خودرو هوشمند

در ادامه مهدی صمدانی، مدیر فنی دلفین به معرفی نوآوری‌های نرم‌افزارهای دلفین پرداخت و گفت:«در واقع داده‌های درست محور تصمیم‌گیری هستند و ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب است که می‌تواند به ساختاری کارآمد بیانجامد.»

و در ادامه از جدیدترین نوآوری خود یعنی اولین امداد خودرو هوشمند ایران رونمایی کرد.

ماشین لاماری حالا به کمک این شرکت، با اضافه شدن تجهیزات جانبی به اولین امداد خودرو هوشمند ایران تبدیل شده است.

بررسی رفتار راننده، نظارت تصویری، عیب‌یابی از راه دور و تماس اضطراری از ویژگی‌های سیستم امدادخودروی هوشمند دلفین است.

لاماری امداد به ۲ دوربین مجهز است که فعالیت‌های انجام گرفته در داخل و همچنین خارج از این خودرو را رصد می‌کند. هدف از قرارگیری این دوربین‌ها ثبت اطلاعات و اتفاق‌ها در مسیر خدمت‌رسانی خودرو امداد لاماری است.

طبق گفته صمندانی قرار است حدود ۳۲ دستگاه از این خودروهای سرویس بین نمایندگی‌های لاماری در سراسر کشور توزیع شود، به طوری که هر نمایندگی یک یا دو دستگاه خودرو امدادی داشته باشد تا برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده کند.

خودرو هوشمند

در پایان مراسم تفاهم‌نامه‌ای در راستای همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری میان ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان حمل‌ونقل و فضایی، دانشگاه‌های علم و صنعت، علامه طباطبائی و تربیت مدرس و شرکت اعتماد امن گسترلیان امضا شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۳ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *