اخبار استارتاپی

تبدیل قشم به جزیره نوآوری ایران با استفاده از تجارب جزیره ججو کره جنوبی

به گزارش اکوموتیو، به نقل از روابط عمومی معاونت علمی ریاست جمهوری، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسئولان جزیره ججو کره جنوبی طی نشستی در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس در خصوص افزایش همکاری‌ها به منظور تبدیل قشم به جزیره نوآوری بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمدجواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری، GAKYEONG PARK، قائم مقام مدیرعامل جزیره ججو کره جنوبی و مهدی عظیمیان، مدیر کارخانه نوآوری آزادی و مدیر تجاری سازی بین المللی شتاب دهنده طرح نو از سخنرانان این نشست بودند.

جزیره ججو کره جنوبی به واسطه اقدامات انجام شده و ابتکارات خلاقانه در راستای دستیابی به توسعه و اکوسیستم تجاری جدید، به عنوان جزیره نوآور در آن کشور شناخته شده است. حضور استارتاپ‌های پویا، تجارت های نوآورانه، رشد کسب و کارهای مدرن و استفاده از فناوری های نوین از جمله ویژگی های فضای اقتصادی ججو است که در آن تلاش می شود اکوسیستمی ایجاد شود که هم پول و هم استعداد و تجربه را در بر بگیرد. بر همین اساس، استفاده از تجربیات و مسیر طی شده در ججو که از مدل‌های بسیار موفق در این حوزه است می تواند کمک شایانی به برنامه ریزی مناسب برای توسعه پایدار جزیره قشم داشته باشد.

صدری مهر طی سخنانی در این نشست تاکید کرد: جزیره قشم دارای برنامه‌ها و هدف‌های بزرگی مانند غیرمتمرکز کردن ادارات و دفاتر، توسعه تکنولوژی های جدید و … برای آینده است.

در پایان این نشست مقرر شد، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد قشم و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور هم افزایی در راستای تبدیل قشم به جزیره نوآوری امضا شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *