اخبار استارتاپیاخبار صنایع خلاق و فرهنگی

کارستان بهارستان: فاز نخست بزرگ‌ترین پردیس نوآوری فرهنگ و هنر رسانه‌ای کشور افتتاح شد

دهقانی در مراسم افتتاح پردیس نوآوری فرهنگ و هنر: اقتصاد شکل گرفته در اتمسفر فرهنگ، اقتصادی بالنده و نوآور خواهد بود

فاز نخست بزرگ ترین پردیس نوآوری فرهنگ و هنر رسانه ای کشور، خانه خلاق و نوآوری «کارستان بهارستان» با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش اکوموتیو و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی، معاون علمی رئیس جمهور، حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و محمد مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری در این مراسم حضور داشتند.

سخنان روح الله دهقانی در افتتاح پردیس نوآوری فرهنگ و هنر رسانه ای و خانه خلاق کارستان بهارستان

روح الله دهقانی در سخنان خود در این مراسم، عرصه فرهنگ و هنر را فضای تنفس روح آدمی دانست و گفت:«همه چیز با فرهنگ معنا پیدا خواهد کرد و انسان به معنای روحانی در اتمسفر فرهنگ تکامل پیدا می کند»

او ادامه داد: هنگامی که دانش و اقتصاد با یکدیگر پیوند برقرار می کنند، شرکت و صنعت ایجاد می شود و مواهب آن به همه مردم می رسد. به طور مشابه، وقتی که هنر با اقتصاد گره می خورد، محصولات ارزشمند و حائز زیبایی های هنری خلق می شود اما نقطه پیوند میان هنر و صنعت، محصولات خلاق است. شرکت های خلاق در تلاقی میان محصول هنری و فناورانه توسط مجموعه های خلاق شکل می گیرد. حوزه «انیمیشن» و سرگرمی، یک مثال از این مورد است که ترکیبی از فناوری، علم، هنر و اقتصاد است.

دهقانی در خصوص مجموعه پردیس نوآوری فرهنگ و هنر رسانه ای گفت: مجموعه «کارستان بهارستان» زمینه ساز خلق دستاوردهای نوآورانه و به ثمر نشستن ایده هایی است که بر مبنای اهداف مشترک شکل گرفته اند.

وی با بیان اینکه در مسائل فرهنگی باید اقتصاد را در اولویت دوم قرار داد، افزود: وقتی در فرهنگ، فقط و فقط اقتصاد اولویت قرار می گیرد، فرهنگ مبتذل خلق می شود، اما اقتصادی که در اتمسفر فرهنگ شکل می گیرد، یک اقتصاد بالنده و نوآور خواهد بود.

دهقانی در نهایت ابراز امیدواری کرد فاز دوم این مجموعه هرچه سریع تر افتتاح شود. وی در همین زمینه افزود: این مجموعه، تجربه جدیدی از مسیر رشد و فرآیند تعالی و تأثیرگذاری است . چیزی که این مجموعه را از سایر بازیگران متمایز خواهد کرد، اتفاقاتی است که اینجا رقم خواهد خورد. در این مجموعه، تجربه های بزرگ اهالی دانش، فرهنگ، اقتصاد، فناوری و نوآوری کنار هم قرار خواهد گرفت و تحولات بزرگی رقم خواهد خورد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *