اخبار استارتاپیاخبار اطلاعات و ارتباطات

اطلاعیه چارگون پیرو هک های اخیر در دولت و شرکت های بزرگ: چارگون امن است.

چارگون امن است.

اخیرا هک های متعددی در کشور رخ داده و شرکت های اینترنتی و دولت را تحت تاثیر قرار داده اند. به دنبال انتشار پیامکی از نهادهای ذی ربط مبنی بر هک شدن سیستم اتوماسیون داخلی آن ها، شک هایی نسبت به هک شدن سیستم های تجاری نیز ایجاد شد. به این منظور شرکت چارگون در اطلاعیه ای با عنوان «چارگون امن است» نسبت به این موضوع شفاف سازی کرده است:

پیرو ارسال پیامک هشدار امنیتی به برخی سازمان‌ها مبنی بر قطع ارتباط سامانه اتوماسین اداری با اینترنت، که در ‍پی آن منجر به انتشار شایعات و اخباری نادرست درباره هک این سیستم‌ها شده است، تصریح می‌کنیم هیچ موردی از هک، نشت داده، از دست رفتن داده یا دیفیس شدن در هیچ یک از سامانه‌های مشتریان چارگون رخ نداده است.

متاسفانه شیوه و ادبیات اطلاع‌رسانی در این رابطه باعث ایجاد شایعات و نگرانی برای فعالان این حوزه و رسانه‌ها شده است.

در روزهای گذشته تیم‌های فنی ما مطابق دستورالعمل‌هایی که بنا به شرایط خاص کشور از نهادهای ذیصلاح دریافت کردند، با اولویت بالا بررسی فاکتورهای امنیت سامانه‌های مشتریان را در دستور کار قرار دادند و طی مجموعه‌ای از اقدامات فشرده زیرساخت‌های تمامی مشتریان را بررسی کرده و در موارد لزوم پ‍یشنهادات ارتقا امنیت را ارائه داده‌اند.

همچون ۲۵ سال گذشته به همه مشتریان و کاربران اطمینان می‌دهیم که امنیت اطلاعات و سامانه‌های آنها در صدر اولویت‌های ماست و در این راستا از هیچ اقدام اطمینان‌بخشی فروگذار نمی‌کنیم. ضمن س‍پاسگزاری صمیمانه از حسن‌نظر و همراهی مشتریان، همه فعالان و رسانه‌ها در صورت دستیابی هرگونه اخبار تکمیلی، اطلاع‌رسانی رسمی و شفاف انجام خواهد شد.

به دنبال اطلاعیه چارگون با عنوان چارگون امن است، گفتنی است پیشتر تپ سی نیز دچار یک نشت داده ای بزرگ شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *