اخبار استارتاپی

موارد تخلف شرکت های دانش بنیان برای دریافت وام صندوق نوآوری

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی برخی موارد که جزء تخلفات شرکت های دانش بنیان برای دریافت وام از صندوق می‌شود را اعلام کرد.

بهزاد سلطانی در خصوص  طرح‌های موفق و ناموفق که صندوق نوآوری و شکوفایی از آن‌ها حمایت کرده است، گفت: طرح هایی که معمولا از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می‌شوند، دانش بنیان و تایید شده هستند.

وی با بیان این‌که برخی از طرح‌های خاتمه یافته موفق و برخی طرح‌ها ناموفق هستند، گفت: برخی شرکت‌ها نمی‌توانند یا نتوانسته اند طرحشان را پیش ببرند؛ در این خصوص می‌توان گفت شکست فنی یا موردی بوده که باعث شده طرح به نتیجه نرسد؛ تاکنون  ۱۱۳۰ طرح خاتمه یافته‌ی موفق و  ۲۹ طرح خاتمه یافته‌ی ناموفق داشته ایم.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برخی تخلفات برای دریافت وام از صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: برخی از شرکت‌ها قصد سوء استفاده دارند و درصدد دریافت وام از صندوق هستند که کارشان به نوعی تخلف محسوب می‌شود؛ یعنی پولی که از صندوق دریافت کرده اند را صرف تولید محصول نمی‌کنند. در این خصوص موردی تاکنون وجود نداشته و چنین سوء استفاده‌ای نداشته ایم.

سلطانی با بیان این‌که صندوق نوآوری و شکوفایی همواره پیش از اختصاص وام به طرحی، آن شرکت را ارزیابی می‌کند، گفت: از طرفی شرکت‌هایی هم هستند که با سوابق مختلف به صندوق برای دریافت وام مراجعه می‌کنند؛ اما این شرکت‌ها بعضا از ارگان‌های دولتی دیگر نیز وام گرفته اند که این مورد هم تخلف است.

وی ادامه داد: صندوق نوآوری تا جایی که زیرساخت اطلاعاتی وجود داشته باشد جلوی این موضوع را می گیرد؛ یعنی اگر شرکتی برای اجرایی‌سازی طرحش از چندین ارگان مختلف وام دریافت کرده و باز هم درخواست وام از صندوق دارد به نوعی تخلف کرده و صندوق به آن‌ها وام اختصاص نمی‌دهد.

سلطانی با بیان این‌که برخی شرکت‌ها هستند که از هیچ ارگانی وامی دریافت نکرده اند، افزود: ارزیابی‌های صندوق بر این مبناست که تا حد امکان از این اقدام یعنی دریافت وام از چندین ارگان جلوگیری کند؛ بالاخره باید بین کسانی که وام می‌گیرند و کار انجام می‌دهند و کسانی که کار انجام نمی‌دهند فرقی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر این‌که وام صندوق نوآوری و شکوفایی در نهایت به افرادی که محصولی قابل تولید انبوه به بازار را دارند، تعلق می‌گیرد، ادامه داد: برای این منظور صندوق تحت فشار است زیرا بر اساس قواعدی طرح‌ها به تصویب می‌رسند تا وام دریافت کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *