اخبار استارتاپیاخبار کشاورزیاخبار هوش مصنوعی

پیاده سازی کشاورزی هوشمند با استفاده از داده های فضایی

معاون سازمان فضایی ایران گفت: کشاورزی هوشمند با استفاده از داده های فضایی از طریق استارتاپ ها و بدون دخالت دولت، در کشور قابل اجرا است.

اکودی‌ام

علی صادقی نائینی معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران، در مورد لزوم گسترش فناوری فضایی گفت: امروز فناوری فضایی در دنیا به سطحی رسیده که وارد زندگی عموم مردم شده و کاربردهای آن در زندگی شهری، باعث شده ایران نیز در این زمینه فعالیت کند.

وی گفت: ممکن است در آینده، مردم از میوه فروش سوال کنند این میوه در چه باغی پرورش یافته یا با آب سالم آبیاری شده و یا اینکه چه میزان از کود و سم برای آن مصرف شده است.با این تغییر رویکرد و نیاز جدید، باید کسب و کارهای جدید را وارد حوزه فناوری فضایی کنیم.

صادقی نائینی گفت: رویکرد حمایت از استارتاپ ها حدود سه سال است که توسط سازمان‌های معتبر دنیا در حوزه فناوری فضایی در حال انجام است.

معاون سازمان فضایی با تاکید براینکه ورود فناوری های فضایی از طریق این شرکت‌ها به زندگی مردم، نیازمند حمایت از کسب و کارها است، افزود: یک‌سری نیازها حکومتی هستند و دولت برای آن‌ها تعریف و برنامه‌ریزی دارد؛ برای مثال در زمینه‌ی کشاورزی هوشمند، مزارعی که باید مدیریت شوند و افزایش تولید داشته باشند، می‌توانند از طریق استارتاپ ها و بدون دخالت دولت، مورد حمایت قرار گیرند.

رضا کلانتری نژاد – کارشناس فناوری فضایی- با بیان اینکه سبک زندگی امروزه متاثر از حوزه فناوری فضایی است، گفت: درک ما از تحولات زمین از ابزارهایی است که حوزه فضایی در اختیارمان قرار داده است. مثلا امکان مکان‌یابی یا آن‌چه تحت عنوان گوشی، همراه خود دارید در قالب مخابرات فضایی تعریف می‌شود.

وی در مورد اولویت ادامه فعالیت‌های فضایی در کشور تاکید کرد: ایران جزء ۹ کشور کلوپ فضایی دنیا است و قادر بوده حامل مناسب برای پرتاب ماهواره، حمل موجود زنده و نیز پردازه‌های زیرمداری را تجربه کند.

کلانتری نژاد با بیان اینکه در این زمینه ما با یک موج مواجهیم و شرکت‌های مهمی در حال متحول کردن کاربردهای فضایی هستند، خاطرنشان کرد: یکی از تحولات بزرگ بخش فضایی حضور بخش خصوصی است و سعی ما بر تغییر رویکرد اقتدارگرایانه به سمت خدمت به جامعه است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا