اخبار استارتاپی

شرکت‌های دانش بنیان خلاق در مسیر توسعه صادرات قرار گرفته است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: توسعه صادرات یکی از موضوعات مهم برای شرکت های دانش بنیان است و معاونت علمی برنامه گسترده‌ای را از ۳ ماه پیش برای توسعه این حوزه آغاز کرده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از دومین نمایشگاه شرکت های دانش بنیان ، خلاق و نوآور درباره شرکت های دانش بنیان حاضر در این نمایشگاه اظهار کرد: حضور شرکت های دانش بنیان و دستاوردهای آنها در این نمایشگاه و سایر رویدادها نشان از شکل‌گیری نسل جدیدی از کارآفرینان می‌دهد که در اقتصاد کشور در حال ظهور هستند. البته در این حوزه رشد خوبی را در کشور شاهد بودیم اما توجه به واقعیت‌های اقتصادی کشور و پتانسیل نیروی جوان نشان از گسترش بیشتر در این حوزه می‌دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به فعالیت مناسب شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات گفت: توسعه صادرات یکی از موضوعات مهم برای این شرکت ها است که در شرایط تحریم‌ها باید بیشتر از گذشته مد نظر قرار گیرد. بنابراین معاونت علمی در حوزه صادرات، حوزه‌های فناورانه خصوصا بیوتک و جذب نیروهای انسانی خلاق از خارج کشور برنامه گسترده‌ای را از ۳ ماه پیش آغاز کرده و در حال گسترش آن است. البته در این نمایشگاه نیز فرصت برای صادرات محصولات شرکت ها فراهم است چرا که از ۷ کشور هیات هایی از نمایشگاه بازدید کردند.

رئیس فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همچنین بیان کرد: این نمایشگاه فرصتی برای ارائه فعالیت شرکت های دانش بنیان است که برپایی نمایشگاه‌های همانند این نمایشگاه در سال اتفاق خوبی است البته همزمان شاهد برگزاری نمایشگاه نانو هستیم و به زودی نیز نمایشگاهی در حوزه گیاهان دارویی برگزار می‌شود. پس تمام این رویدادها فعالیت‌هایی است که منجر به اجرای سیاست‌ها مدنظر و استفاده از پتانسیل نیروی جوان در کشور می‌شود.

بازدید ستاری از سالن گلستان نمایشگاه آغاز شد و از شرکت‌هایی همچون الکترونیک افراز آزما و سامانه‌های نوآوری سینا و برسا نوین رای حاضر در این سالن بازدید و مدیران شرکت‌ها درباره فعالیت‌ها و دستاوردهای خود توضیحاتی را ارائه دادند. در ادامه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از شرکت‌های حاضر در سالن تهران بازدید و با محصولات آنها آشنا شد. ایده نگار هوش نو، مهندسی محققان یاسین، گروه صنعتی فن آفرین هوشمند بیتا نیز برخی از شرکت‌های حاضر در این سالن بودند که بازدید از آنها انجام شد. در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و ۸ شرکت خلاق حضور داشتند. شرکت‌هایی که با اقدامات تولیدی و صادرات خود علاوه بر اشتغالزایی نقش مهمی در رونق اقتصاد کشور دارند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
بنیادملی‌نخبگان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *