اخبار استارتاپی

راه‌اندازی اولین شتاب‌دهنده حوزه دریا با امضای یک تفاهم‌نامه

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از راه‌اندازی اولین شتابدهنده تخصصی در حوزه دریا خبر داد و گفت: در این شتابدهنده از ایده‌ها و طرح‌های حوزه‌های دریاپایه حمایت می‌شود.

اسماعیل قادری‌فر امروز در افتتاح جشنواره “دریا مسیر پیشرفت”، برگزاری این جشنواره را فرهنگ‌سازی در حوزه تخصصی دریا عنوان کرد و افزود: این جشنواره در حالی چهارمین دوره آن برگزار می‌شود که در حال حاضر ۵۰ شرکت دانش بنیان در حوزه دریا ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: این عدد در مقابل تاسیس ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان بسیار کم است که امیدواریم با برگزاری چنین رویدادی شاهد رونق ایجاد چنین شرکت‌هایی باشیم.

قادری‌فر با اشاره به برگزاری رویدادهای کارآفرینی از سوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، یادآور شد: علاوه بر این جشنواره، جشنواره گیاهان دارویی در اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد. ضمن آنکه در دی ماه نیز جشنواره سلول‌های بنیادی برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی هدف از برگزاری این رویدادها را ترویج کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان نام برد و ادامه داد: بر این اساس معاونت علمی در دوره جدید فعالیت‌های خود که اکوسیستم‌های زیست بوم را ایجاد می‌کند، تلاش دارد اقدام به توسعه استارتاپ ها کند.

وی اضافه کرد: توسعه این استارتاپ ها باید با مشارکت بخش‌های خصوصی و با حمایت بخش دولتی انجام شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت علمی با بزرگترین شرکت فعال در حوزه صنایع دریایی، گفت: با امضای این تفاهم‌نامه اولین شتابدهنده تخصصی در حوزه دانشجویان ایجاد می‌شود و در طی آن تلاش می‌شود تا ایده‌های فعالانه عرصه‌های دریا به سمت تولید فناوری و نوآوری هدایت شوند.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با تاکید بر اینکه نیاز شرکت‌های دانش بنیان تنها پول نیست، گفت: این شرکت‌ها در تلاش هستند تا با توسعه فناوری بازارهای مناسبی برای خود تامین کنند.

به گفته وی، برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند نقش موثری در ارتقای نوآوری در کشور داشته باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *