اخبار استارتاپی

برگزاری ایده پردازی دانش آموزی در دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه امروز زمان توجه صرف به برنامه‌های آموزشی گذشته است، گفت: کارآفرینی و نوآوری از جمله برنامه‌های راهبردی دانشگاه به شمار می‌رود.

دکتر احمد معتمدی در مراسم امضای تفاهم نامه میان دانشگاه امیرکبیر با مرکز استعدادهای درخشان با بیان اینکه امروزه زمانی نیست که تنها به برنامه‌های آموزشی اکتفا شود و موضوعات کارآفرینی فراموش شود، گفت: این موضوعات در برنامه‌های راهبردی دانشگاه است، به گونه‌ای که با همه مشکلات ولی سرمایه گذاری‌های خوبی در حوزه‌ی کارآفرینی داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه این سرمایه گذاری ها ادامه دارد، خاطر نشان کرد: از ۱۰ واحد فناوری به ۱۲۳ واحد رسیدیم که این امر به دلیل افزایش درخواست‌ها بوده و با این افزایش درخواست نیاز به افزایش بیشتر ظرفیت‌ها داریم.

معتمدی با اشاره به همکاری‌های این دانشگاه با بخش‌های مختلف آموزش و پرورش و صنعت، اظهار کرد: به نظر من هر دو وزارت علوم و آموزش و پرورش یک هدف را دنبال می‌کنند، از این رو بازدیدهای دانش‌آموزان در واحدهای کارآفرینی انگیزه‌های لازم را برای کارآفرینی در آنها ایجاد می‌کند.

دکتر فاطمه مهاجرانی، رییس مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان نیز در این نشست تصریح کرد: وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش هر دو ماموریت‌های مشترکی دارند و لازم است که با هم ارتباط بیشتری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم چنین رویکردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تجربه خوبی را برای ادامه همکاری‌ها ایجاد کرد.

مهاجر با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مرکز استعدادهای درخشان، یادآور شد: ما معتقدیم آموزش یک بسته است که تنها یاددادن یکسری راه حل‌ها و تکنیک نیست و باید همه حوزه‌ها را در بر گیرد.

وی با تاکید بر اینکه همه ما در حوزه‌های کارآفرینی، اشتغال، انسان مسوول و شهروند خوب داریم، گفت: از این رو هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند ادعا کند که همه کارها را می‌تواند انجام دهد.

دکتر مالک نادری، مدیر کل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه امیرکبیر نیز در این نشست با اشاره به حضور موفق دانش‌آموزان در تیم‌های بین‌المللی، گفت: تجربه همکاری با مدارس برای ما بسیار ارزشمند است و این همکاری ادامه دارد.

مدیر کل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه این دانشگاه در حوزه مهارت‌ افزایی و ایده پردازی جزو اولین‌ها است، خاطر نشان کرد: ۲ سال پی در پی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان تنها دانشگاه سطح الف کشور اعلام شده است.

وی از برگزاری ۴۰۰ برنامه علمی- فرهنگی و اجتماعی به صورت سالانه در این دانشگاه خبر داد و یادآور شد: مسابقات هوا فضا، رباتیک، پل ماکارونی از جمله این مسابقات است و ما اولین دانشگاهی در کشور هستیم که موضوع استارتاپ ویکند ها را در کشور راه اندازی کردیم و در حال حاضر عمده استارتاپ های موجود هسته‌هایی هستند که در این دانشگاه شکل گرفت.

نادری با اشاره به زمینه‌های همکاری این دانشکاه با آموزش و پرورش، گفت: در حوزه ایده پردازی و توسعه نوآوری از جمله زمینه‌های همکاری ما با دانش‌آموزان با استعداد به شمار می‌روند و حتی می‌توانند با شرکت‌ها و آزمایشگاه‌های ما همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به راه‌اندازی دفتر ایده بازار در این دانشگاه اظهار کرد: تمام اقدامات مربوط به ایده‌بازار از سوی این دفتر انجام می‌شود و در حال حاضر بسیاری از دانش‌آموزان در آن شرکت دارند و از سال جاری برگزاری ایده‌پردازی‌های دانش‌آموزی را در دستور کار داریم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *