اخبار استارتاپی

همراهی ۵۰ استارتاپ نوآور با رویداد «نوپاهای فناوری های همگرا»

دومین فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» توسط مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی منتشر شد که تا کنون 50 استارتاپ طرح های خود را برای داوری ارسال کردند.

در مسیر ایده و تولید محصول تا تجاری سازی در راستای حقیقت پیدا کردن نوآوری و خلاقیت نیاز به مبازره وجود دارد؛ اما گروه های زیادی با پیچ و خم های این جاده آشنایی ندارند. بنابراین مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی فرصتی را فراهم کرده است تا استارتاپ های نوپا راهکار معرفی محصول و جذب سرمایه گذار را آموزش ببینند.

این فرصت در قالب انتشار دومین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا توسط این مرکز فراهم شده است. مهلت ارسال طرح از سوی استارتاپ های نوپا تا ۲۰ اسفندماه سال جاری است. تا کنون ۵۰ استارتاپ از حوزه های مختلف همچون رابط های مغز و رایانه، آب و انرژی، چاپگرهای زیستی سه بعدی و دستگاه های نسل جدید توالی یابی طرح های خود را برای ارزیابی ارسال کرده اند. این طرح ها پس از داوری برای جذب سرمایه گذار حمایت می‌شوند.

این اقدام مرکز همگرا معاونت علمی معرفی و آشنایی با تعداد زیادی از استارتاپ ها در حوزه همگرا را به دنبال دارد. نوپاهایی که یک نوآوری را پایه گذاری کرده اند اما مسیر را نمی دانند. همچنین فناوران، شرکت‌های نوپا و پژوهشگران به عنوان طرف عرضه، شرکت‌های صنعتی و سرمایه گذاران خطرپذیر به عنوان طرف تقاضا و شتاب‌دهنده‌ها به عنوان رابط عرضه و تقاضا از جمله مخاطبان این فراخوان هستند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *