اخبار استارتاپی

توانمند‌سازی زنان روستایی با همکاری استارتاپ های گردشگری

ایده توانمندسازی زنان روستایی با همکاری و همراهی استارتاپ ها در سال ۹۸ اجرایی خواهد شد.

جلسه ای در سالن جلسات سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور حانیه سامعی مشاور وزیر ارتباطات در امور زنان، دکتر اسدی مشاور مشارکت زنان سازمان فناوری اطلاعات، نیما محسنی از استارتاپ همگردی، علی منصور از استارتاپ ووپ، سینا عادلی از سی سوتک، امین کریمی از تیست ایران، افسانه احسانی از آوای طبیعت پایدار، جعفر محمدی از مهربانانه ، مجیدی از مکانچی و … برگزار شد.

در این جلسه که تعداد زیادی از نمایندگان استارتاپ ها در آن حضور داشتند؛ با مطرح کردن موضوع تاثیرات صنعت توریسم بر توانمند کردن بانوان روستایی آغاز شد. موضوع اصلی این جلسه حول محور چگونگی برنامه ریزی بازسازی خانه‌های قدیمی روستاهای دورافتاده و تبدیل آنها به مکان‌های سنتی، استفاده از هنرهای دستی بانوان روستایی و غذاهای محلیمناطق برای جذب توریست‌ها به این مناطق مطرح شد.

چگونگی سیاست حرکت، ادامه مسیر، فرهنگ‌سازی جهت پذیرش توریست‌ها در مناطق مذکور؛ مباحث اصلی این نشست را تشکیل می‌داد. تولید محتوای غنی با استفاده از استارتاپ های مطرح حوزه گردشگری، برگزاری تور ویژه در این مناطق و پر رنگ کردن نقش لباس‌های بومی و سنتی این مناطق به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری می‌توان اشاره کرد.

استارتاپ های حوزه گردشگری از جمله همگردی، تیست ایران، ووپ، مهربانی، مکانچی و… آمادگی و همراهی خود را برای حضور در این طرح را اعلام کردند و در انتهای این جلسه تصمیمات اولیه طرح شفاف سازی شد. بنابر تصمیم شرکت‌کنندگان جلسه قرار شد بعد از تعطیلات نوروز طی جلسه ای اختصاصی گامی در جهت اجرایی کردن این طرح برداشته و از توانمندی‌های بومی و سنتی زنان روستایی به عنوان منبع درآمدی برای خودشان و یکی از جاذبه‌های گردشگری مناطق ناشناخته روستایی استفاده کنند.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *