اخبار استارتاپی

۲۶۰ هسته دانشجویی تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

طی سه سال گذشته ۲۶۰ هسته دانشجویی تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار گرفته شده است.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای حمایت های مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از استارت آپ ها اظهار کرد: ما در طول سه سال گذشته ۲۶۰ هسته دانشجویی را تحت حمایت قرار داده ایم.

محمدعلی جعفری ادامه داد: در طول این سه سال برای حمایت از استارت آپ ها و ایده های دانشجویی اعتباراتی برای اثبات ایده و تولید نمونه اولیه محصول توسط مرکز نوآوری و کارآفرینی پرداخت شده است.

وی با اشاره به گزارش کارکرد تیم‌های حاضر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تا پایان سال ۹۷ تصریح کرد: تا پایان سال گذشته خروجی ۶ استارتاپ ویکند برگزار شده را در فضای کاری اشتراکی مستقر کرده‌ایم.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بیان کرد: ۲۶۰ هسته‌ای که سابقا تحت حمایت پارک بودند، تیم‌هایی هستند که در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه تهران مشغول کار بوده و به همراه اساتید دانشگاه ایده خود را پیش می‌برند.

جعفری با اشاره به این که هسته‌های دانشجویی متشکل از دانشجویان، اساتید و یکی دو نفر همکار هستند، ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تیم‌های استارت آپی بین ۸ تا ۱۰ نفر را در مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که این تعداد نفرات از ابتدای طرح ایده همراه یکدیگر هستند یا خیر؟ تصریح کرد: ممکن است همه افراد بتوانند با هم کار کنند و یا ممکن است تعدادشان کمتر شود، اما در نهایت تیمی متشکل از ۶ تا ۷ نفر در پارک علم و فناوری مستقر خواهند شد.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به محل تامین بودجه حمایتی از استارتاپ ها و هزینه‌های برگزاری استارتاپ ویکندها، گفت: بخشی از بودجه مورد نیاز از نهاد‌های دولتی که در این سیاست گذاری حضور دارند، برای حمایت و تولید محصول تامین می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبار جذب شده نیز توسط خیرین و بنیاد‌های نیکوکاری است که از کسب و کار‌های نو و تولید نمونه محصول از ایده ها حمایت می‌کند.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *