اخبار استارتاپی

۲۶۰ هسته دانشجویی تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

طی سه سال گذشته ۲۶۰ هسته دانشجویی تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار گرفته شده است.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای حمایت های مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از استارت آپ ها اظهار کرد: ما در طول سه سال گذشته ۲۶۰ هسته دانشجویی را تحت حمایت قرار داده ایم.

محمدعلی جعفری ادامه داد: در طول این سه سال برای حمایت از استارت آپ ها و ایده های دانشجویی اعتباراتی برای اثبات ایده و تولید نمونه اولیه محصول توسط مرکز نوآوری و کارآفرینی پرداخت شده است.

وی با اشاره به گزارش کارکرد تیم‌های حاضر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تا پایان سال ۹۷ تصریح کرد: تا پایان سال گذشته خروجی ۶ استارتاپ ویکند برگزار شده را در فضای کاری اشتراکی مستقر کرده‌ایم.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بیان کرد: ۲۶۰ هسته‌ای که سابقا تحت حمایت پارک بودند، تیم‌هایی هستند که در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه تهران مشغول کار بوده و به همراه اساتید دانشگاه ایده خود را پیش می‌برند.

جعفری با اشاره به این که هسته‌های دانشجویی متشکل از دانشجویان، اساتید و یکی دو نفر همکار هستند، ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تیم‌های استارت آپی بین ۸ تا ۱۰ نفر را در مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که این تعداد نفرات از ابتدای طرح ایده همراه یکدیگر هستند یا خیر؟ تصریح کرد: ممکن است همه افراد بتوانند با هم کار کنند و یا ممکن است تعدادشان کمتر شود، اما در نهایت تیمی متشکل از ۶ تا ۷ نفر در پارک علم و فناوری مستقر خواهند شد.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به محل تامین بودجه حمایتی از استارتاپ ها و هزینه‌های برگزاری استارتاپ ویکندها، گفت: بخشی از بودجه مورد نیاز از نهاد‌های دولتی که در این سیاست گذاری حضور دارند، برای حمایت و تولید محصول تامین می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبار جذب شده نیز توسط خیرین و بنیاد‌های نیکوکاری است که از کسب و کار‌های نو و تولید نمونه محصول از ایده ها حمایت می‌کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *