اخبار استارتاپی

شرکت های دانش بنیان در رونق تولید پیشتاز می شوند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از پیشتازی شرکتهای دانش بنیان در رونق تولید خبر داد و گفت: امروز با داشتن بیش از ۴ هزار شرکت دانش بنیان بیش از هر زمان دیگری اقتصاد روی آنها حساب باز کرده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: امسال هم مانند سالهای گذشته موضوع اقتصاد، تولید و اشتغال، محور فعالیت های سال جاری قرار گرفت. موضوعاتی که در چند سال اخیر شرکت های دانش بنیان جریان اصلی آنها را شکل داده اند و با اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان توانسته اند جای خود را در اقتصاد باز کنند و امروز با داشتن بیش از ۴ هزار شرکت دانش‌ بنیان بیش از هر زمان دیگری اقتصاد روی آنها حساب باز کرده است.

به گفته وی شرکت‌های دانش بنیان با توجه به جذب و ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل کرده جامعه و فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور و از سوی دیگر داشتن ماهیت خصوصی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

علی وحدت با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، عالی‌ترین نهاد تأمین مالی فناوری و نوآوری در اکوسیستم کارآفرینی کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: صندوق همواره تلاش کرده است با وجود اینکه تنها ۵ سال از عمر خود را طی می‌کند، نقش خود را در توسعه فناوری و حمایت از فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان بیش از پیش نمایان کند.

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به سال «رونق تولید» صندوق نوآوری و شکوفایی بر خود فرض می‌داند که نقش حمایتی خود را برای تحقق این شعار به منصه ظهور برساند و گام‌های اساسی و جدی را در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای نقش آفرینی جدی‌تر در اقتصاد کشور و زمینه‌سازی استقرار اقتصاد دانش بنیان فراهم کند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر توجه به شرکت‌های دانش بنیان در عرصه تولید از تدارک برنامه‌های ویژه‌ای در سال جدید برای تحقق شعار خبر داد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی اولین گام در راستای تحقق رونق تولید در بخش دانش بنیان را در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ برداشت و با تأمین مالی هزار میلیارد تومانی صندوق‌های پژوهش و فناوری، عملاً وارد فراهم کردن فضایی مناسب برای فعالیت‌های شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کوچک در تمامی استان‌ها شد چراکه اکثر این صندوق‌ها یا در نقاط مختلف جغرافیایی حضور دارند و یا در حوزه‌های خاص فناوری فعالیت می‌کنند.

وحدت با اشاره به اینکه با توجه به نیاز جدی شرکت‌های دانش بنیان به بحث سرمایه گذاری و مشارکت صندوق مدل‌های جدید و متنوعی را در حوزه سرمایه گذاری با همکاری نهادهای مالی بخش خصوصی طراحی کرده است، خاطرنشان کرد: همچنین ابزارهایی برای پوشش ریسک سرمایه گذاری پیش‌بینی شده است که باعث مشارکت بسیار خوب بخش خصوصی و جذب نقدینگی کشور به بحث سرمایه‌گذاری در بخش دانش بنیان خواهد شد.

وی تاکید کرد: به طور کلی صندوق بنا دارد با تزریق منابع مالی در اختیار از طریق ابزارهای مختلف تأمین مالی، فضایی را در زیست‌بوم کارآفرینی کشور فراهم کند که هیچ شرکت دانش بنیان و فناوری به دلیل منابع مالی دچار اختلال در فعالیت‌ها و توسعه فناوری در کشور نشود.

منبع
مهر
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *