اخبار استارتاپی

حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان در راستای مقابله با تحریم ها

سورنا ستاری گفت: حمایت مالی شرکت‌های دانش‌بنیان باهدف مقابله با تحریم‌ها در دستور کار است.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور میزان درآمد شرکت های دانش بنیان در سال گذشته را بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان، اعلام کرد و گفت: حمایت مالی شرکت های دانش بنیان باهدف مقابله با تحریم ها در دستور کار است.

سورنا ستاری امروز (یکشنبه، پنجم خرداد) در حاشیه بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار کرد: البرز شرکت‌های دانش بنیان زیادی را در خود جای داده و از استان‌های پیشتاز در این حوزه است.

وی با اشاره به پیشرفته بودن مراکز پژوهشی البرز ادامه داد: طبق آمار بیش از ۴۴۰۰ مرکز پژوهشی در کشور فعالیت دارند که بخشی از مهمترین آنها در استان البرز فعالند.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اعمال تحریم‌ها و سختی کار مراکز پژوهشی در این شرایط ابراز کرد: اقداماتی برای مقابله با تحریم‌ها در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم در این شرایط از مراکز پژوهشی حمایت لازم را صورت دهیم تا فعالیت آنها دچار مشکل نشود.

ستاری در ادامه با بیان اینکه شرکت‌های فعال البرز در حوزه تولید دارو عملکرد موفقی داشته‌اند، توضیح داد: بخشی مهمی از نیاز دارویی کشور در این استان تأمین می‌شود که باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده کرد.

ستاری با تأکید بر لزوم توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، خاطرنشان کرد: درصددیم فعالیت‌های نوآورانه اساتید و دانشجویان به درآمدزایی برسد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *