اخبار استارتاپی

افتتاح اولین رویداد ملی کارآفرینی، فناوری مراقبت و سالمندی

افتتاحیه اولین رویداد ملی کارآفرینی، فناوری مراقبت و سالمندی با همکاری دانشگاه پیام نور و سازمان نظام پرستاری در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر کریمی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور در افتتاحیه اولین رویداد ملی کارآفرینی، مراقبت و سالمندی ضمن تاکید بر ضرورت توجه بیشتر جامعه به سالمندی اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در حوزه سالمندی برنامه ها و رویدادهای بزرگی برای سالمندان دیده اند ولی در جامعه ما قدم‌های با برنامه‌ای طراحی نشد و این رویداد ملی برای اولین بار است که در سطح کشور اتفاق می افتد. لذا همین حرکت برای شروع خوشایند و میمون است.

وی ادامه داد: در دنیا به دو حوزه کودک و سالمندی توجه ویژه‌ای می‌شود که در جامعه ما توجه چندانی به هیچ کدام از این دو حوزه نداشتیم ولی ما با برنامه‌ریزی و توافقات صورت گرفته نیز شاهد اتفاقاتی در حوزه کودک در آینده نزدیک خواهیم بود.

دکتر کریمی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: جامعه ما به سمت سالمندی حرکت می‌کند و در واقع به علت اشتغال و درگیری‌های زندگی جدید کمتر به سالمندان توجه می‌شود. در نتیجه ما نیاز به برنامه‌های فناوری محور برای حمایت از این عزیزان را ضروری می‌دانیم.

وی همچنین درباره نقش دانشگاه پیام نور در حمایت از این رویداد گفت: مجموعه دانشگاه پیام نور با توجه به گستردگی و ظرفیت‌های آن، این فرصت را ایجاد کرده که ما بتوانیم از استعداد این دانشگاه برای رسیدن به اهداف این رویداد نهایت استفاده را ببریم.

معاون پژوهشی دانشگاه ادامه داد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی استثنایی است از این جهت که با فناوری‌های روز حرکت می‌کند. لذا دانشگاه از استارتاپ های برگزیده این رویداد حمایت می‌کند.

لازم به ذکر است اولین رویداد ملی کارآفرینی؛ فناوری مراقبت و سالمندی در ۲۳ و ۲۴ خرداد با مشارکت سازمان نظام پرستاری ایران، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهور در سازمان مرکزی پیام نور برگزار می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *