اخبار استارتاپی

راه اندازی باشگاه توانمندسازی استارتاپ ها در دانشگاه صنعتی قم

باشگاه توانمندسازی استارتاپ‌ها (بتا) و میز خدمت الکترونیکی در دانشگاه صنعتی قم راه‌اندازی شد.

اکودی‌ام

اولین باشگاه توانمندسازی استارتاپ ها (بتا) در حاشیه هشتمین کمیته ارتباط صنعت و دانشگاه استان قم که به میزبانی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد، با هدف نقش‌آفرینی در توسعه صنعت استان رونمایی شد و این دانشگاه در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی به باشگاه دانشگاه های الکترونیکی بدون کاغذ پیوست.

این باشگاه با ایجاد فضای کار اشتراکی، آموزش، مشاوره و منتورینگ، سرمایه گذاری اولیه، ارائه خدمات مدیریتی، حقوقی، مالی و اعتباری رشد و ارتقای واحدهای فناور را به ارمغان می‌آورد. دکتر جلال رضایی نور، رئیس دانشگاه صنعتی قم در این مراسم ضمن معرفی دانشگاه صنعتی قم به توانمندی‌های این دانشگاه اشاره کرد.

وی انتخاب دانشگاه صنعتی قم به‌عنوان دبیرخانه‌های نانو و کارگروه استانی ارتباط با صنعت در استان را نشانگر وظیفه خطیر این دانشگاه در رشد صنعت استان دانست و افزود: طرح و اجرای طرح همیار صنعت، برای اولین بار در کشور با هدف اشتغال‌زایی و رونق تولید، احداث اولین مرکز نوآوری در منطقه ۴ آموزش عالی ازجمله توانمندی‌های شاخص دانشگاه صنعتی قم است.

دکتر رضایی‌نور ارتباط صنعت و دانشگاه را در رونق تولید به‌ویژه در زمان تحریم‌ها بسیار مهم قلمداد کرد و شناسایی مشکلات صنایع استان، ایجاد سامانه ارتباط صنعت و دانشگاه (کافه صنعت) جهت ارتباط مستقیم و بی‌واسطه صنعتگران با اساتید دانشگاه را ازجمله اقدامات خاص دانشگاه جهت ارتباط صنعت و دانشگاه دانست.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا