اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

جلب حمایت های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حل مسائل به وسیله شرکت های دانش بنیان

استاندار مازندران و مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در جهت بهره گیری از ابزارهای حمایت مالی و تسهیلاتی این صندوق برای توسعه ظرفیت ها و ارایه راه حل های اصولی و علمی برای برخی مشکلات استان از طریق شرکت های دانش بنیان کشور و استان دیدار کردند. ‎

احمد حسین زادگان در حاشیه نشست روز دوشنبه چهاردهم مرداد ماه در گفتگو با خبرنگاران گفت: مقرر شد با توجه به مختصات ویژه مازندران و ظرفیت هایی که در بخش های مختلف استان نظیر کشاورزی و صنعت وجود دارد و مشکلات دارای اولویت نظیر پسماند و زباله که در استان با آن روبرو هستیم، با بهره گیری از توانمندی و ظرفیت شرکت های دانش بنیان کشور و استان همراه با کمک های علمی و ابزارهای حمایت مالی و تسهیلاتی که این صندوق در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد زمینه شکوفایی قابلیت ها و حل برخی مشکلات استان را فراهم نماییم.

حسین زادگان با اشاره به این که استفاده از تسهیلات لیزینگی و کم بهره در این راستا از جمله هدف های ماست، افزود: با کمک معاونت عمرانی استانداری و پارک علم و فناوری استان، به همراه مشاور رییس پارک مازندران که برای هماهنگی موضوعات مطروحه ماموریت خواهند یافت، حوزه های مورد نظر شناسایی و نحوه مشارکت یا همکاری در قالب سه بخش صندوق نوآوری و شکوفایی، مجموعه مدیریت استان و شرکت های دانش بنیان، این نیازها و محدودیت های مالی تامین و مرتفع شود.

استاندار مازندران گفت: طرح های جدیدی که شرکت های دانش بنیان دارند می توانند ارایه نموده تا کارگاه هایی در تهران و مراکز رشد مازندران برگزار شود و از خروجی آن ها در جهت رفع مشکلات استان در بخش های مختلف بهره مند شویم و کارگزاری امور با اختیارات لازم به صندوق استان برای ارایه خدمات توانمندسازی آن جهت اثربخشی بیشتر خدمت به شرکت های دانش بنیان مازندران اعطا می شود.

حسین زادگان، افزود: مجموعه پارک علم و فناوری همراه با اقداماتی که در حوزه دانش بنیان استان صورت می گیرد، جوان و نوپاست. بسیاری از سرمایه های انسانی مازندران در قالب شرکت های دانش بنیان و استارت تاپ ها در تهران و استان های دیگرحضور دارند که بنابر آن است بانک اطلاعاتی این نخبگان که در اختیار صندوق قرار دارد به استان منعکس تا از طریق پارک علم و فناوری و مزیت هایی که برای آنان قائل می شویم شرایط بازگشت آنان به استان تسهیل شود.

گفتنی است در این دیدار معتمدزادگان، رئیس پارک علم و فناوری مازندران، قاسمی صندوق پژوهش و فناوری استان نیز حضور داشتند. در پایان این جلسه، بازدیدی از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان حوزه صنعت هوانوردی صورت پذیرفت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن