اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

جلب حمایت های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حل مسائل به وسیله شرکت های دانش بنیان

استاندار مازندران و مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در جهت بهره گیری از ابزارهای حمایت مالی و تسهیلاتی این صندوق برای توسعه ظرفیت ها و ارایه راه حل های اصولی و علمی برای برخی مشکلات استان از طریق شرکت های دانش بنیان کشور و استان دیدار کردند. ‎

احمد حسین زادگان در حاشیه نشست روز دوشنبه چهاردهم مرداد ماه در گفتگو با خبرنگاران گفت: مقرر شد با توجه به مختصات ویژه مازندران و ظرفیت هایی که در بخش های مختلف استان نظیر کشاورزی و صنعت وجود دارد و مشکلات دارای اولویت نظیر پسماند و زباله که در استان با آن روبرو هستیم، با بهره گیری از توانمندی و ظرفیت شرکت های دانش بنیان کشور و استان همراه با کمک های علمی و ابزارهای حمایت مالی و تسهیلاتی که این صندوق در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد زمینه شکوفایی قابلیت ها و حل برخی مشکلات استان را فراهم نماییم.

حسین زادگان با اشاره به این که استفاده از تسهیلات لیزینگی و کم بهره در این راستا از جمله هدف های ماست، افزود: با کمک معاونت عمرانی استانداری و پارک علم و فناوری استان، به همراه مشاور رییس پارک مازندران که برای هماهنگی موضوعات مطروحه ماموریت خواهند یافت، حوزه های مورد نظر شناسایی و نحوه مشارکت یا همکاری در قالب سه بخش صندوق نوآوری و شکوفایی، مجموعه مدیریت استان و شرکت های دانش بنیان، این نیازها و محدودیت های مالی تامین و مرتفع شود.

استاندار مازندران گفت: طرح های جدیدی که شرکت های دانش بنیان دارند می توانند ارایه نموده تا کارگاه هایی در تهران و مراکز رشد مازندران برگزار شود و از خروجی آن ها در جهت رفع مشکلات استان در بخش های مختلف بهره مند شویم و کارگزاری امور با اختیارات لازم به صندوق استان برای ارایه خدمات توانمندسازی آن جهت اثربخشی بیشتر خدمت به شرکت های دانش بنیان مازندران اعطا می شود.

حسین زادگان، افزود: مجموعه پارک علم و فناوری همراه با اقداماتی که در حوزه دانش بنیان استان صورت می گیرد، جوان و نوپاست. بسیاری از سرمایه های انسانی مازندران در قالب شرکت های دانش بنیان و استارت تاپ ها در تهران و استان های دیگرحضور دارند که بنابر آن است بانک اطلاعاتی این نخبگان که در اختیار صندوق قرار دارد به استان منعکس تا از طریق پارک علم و فناوری و مزیت هایی که برای آنان قائل می شویم شرایط بازگشت آنان به استان تسهیل شود.

گفتنی است در این دیدار معتمدزادگان، رئیس پارک علم و فناوری مازندران، قاسمی صندوق پژوهش و فناوری استان نیز حضور داشتند. در پایان این جلسه، بازدیدی از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان حوزه صنعت هوانوردی صورت پذیرفت.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *