اخبار استارتاپی

برپایی بزرگترین رویداد استارتاپ جنوب کشور در شیراز

بزرگترين رويداد استارتاپی جنوب كشور به ميزبانی كلانشهر شيراز با محوريت سه رويداد بهينه سازی صنعت، فناوری نوين در صنايع نفت و گاز و پتروشيمی و فناوری در صنايع غذایی آغاز به كار كرد.

نائب رئیس سازمان ملی کارآفرینی کشور صبح شنبه ٩ شهریور در آیین آغاز به کار این استارتاپ در اتاق بازرگانی شیراز بیان کرد: اتاق بازرگانی تلاش می کند تا با رویکردی نوین، فضای کسب و کار استان، کشور و دنیا را رصد و بستر آنچه که بهترین است را فراهم کند. یلدا راهدار ادامه داد: تا چندی پیش نگاه اتاق بازرگانی به فضای کسب و کار نوین جدی نبود و حتی با گرم شدن این موضوع به ویژه استارتاپ ها نه تنها در بدنه اتاق بازرگانی که در دیگر اتاق ها، مقاومتی ایجاد شده بود که کسب و کار نوین ممکن است کسب و کار سنتی را از بین ببرد. وی اضافه کرد: با فعالیت های دو سال گذشته به ویژه توسط جوانان در اتاق تلاش شد تا این گفتمان تثبیت شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با اشاره به راه‌اندازی کمیسیون فناوری ارتباطات و اطلاعات و اقتصاد رسانه در اتاق شیراز برای اولین بار، گفت: اتاق بازرگانی محل تجمع فعالان اقتصادی و بهترین راه برای ارتباط استارتاپ ها و فعالان اقتصادی است.

راهدار که یکی از مشکلات اصلی استارتاپ ها را جذب سرمایه گذار می داند، عنوان کرد: صادرات محصولات استارتاپ ها از مطالب مهجور در حوزه آی سی تی کشور است که امید است فضایی برای صادرات این محصولات در آینده‌ای نزدیک فراهم شود. وی همچنین خاطرنشان کرد: عموما استارتاپ ها در حوزه خدمات فعالیت می کنند و کمتر شاهد فعالیت استارتاپ فعال در حوزه صنعت و کشاورزی هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه هرحرکتی که در استان برای توسعه صنعت، رونق تولید و اشتغالزایی انجام می شود را باید ارج بنهیم، گفت: رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی تکمیل شهرک ها و زیرساخت‌های آنهاست. احد فتوحی ادامه داد: واحدهایی در این شهرک مستقر شده که ٩۵ درصد صنایع کوچک را با اشتغالزایی ٣۶ هزار نفری در برگرفته است.

وی همچنین اعلام کرد که امکان حضور استارتاپ ها در شهرک های صنعتی با حضور سرمایه گذاران فراهم است که می توانند به امر تولید در صنایع شتاب دهند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: زمین های مرغوب شهرک را از دست دلالان خارج و به مزایده گذاشتیم و مابه‌التفاوت این هزینه کرد را به صنایع کوچک اختصاص دادیم. فتوحی اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید در استان، شرکت شهرک های صنعتی فارس آماده حمایت از استارتاپ ها در حوزه صنایع است.

وی همچنین یادآور شد: ٢٠١ طرح در یک سال گذشته با سرمایه گذاری بالغ بر ٢٠٠ میلیون تومان و ٢ هزار نفر اشتغال در شهرک‌های صنعتی سرمایه گذاری داشتیم. مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس نیز با بیان اینکه بشر امروز سه عصر کشاورزی، صنعت و اطلاعات پشت سر گذاشته، گفت: انقلاب چهارم صنعتی به سمت هوشمند سازی پیش می رود.

مهرداد سهرابی به راه‌اندازی کارخانه آی تی ام سی فارس هم اشاره و با بیان اینکه این مهم کلید خورده و تفاهم آن‌نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و کارخانه منعقد شده است، گفت: این کارخانه در فضای ١۴ هزار مترمربع زمین پیش‌بینی شده که فاز نخست آن هفت هزار متر مربع است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *