اخبار استارتاپی

برپایی بزرگترين رويداد استارتاپ جنوب كشور در شيراز

بزرگترين رويداد استارتاپی جنوب كشور به ميزبانی كلانشهر شيراز با محوريت سه رويداد بهينه سازی صنعت، فناوری نوين در صنايع نفت و گاز و پتروشيمی و فناوری در صنايع غذایی آغاز به كار كرد.

نائب رئيس سازمان ملي كارآفرینی كشور صبح شنبه ٩ شهريور در آيين آغاز به كار اين استارتاپ در اتاق بازرگانی شيراز بيان كرد: اتاق بازرگانی تلاش می كند تا با رويكردی نوين، فضای كسب و كار استان، كشور و دنيا را رصد و بستر آنچه كه بهترين است را فراهم كند. يلدا راهدار ادامه داد: تا چندی پيش نگاه اتاق بازرگانی به فضای كسب و كار نوين جدی نبود و حتي با گرم شدن اين موضوع به ويژه استارتاپ ها نه تنها در بدنه اتاق بازرگانی كه در ديگر اتاق ها، مقاومتی ايجاد شده بود كه كسب و كار نوين ممكن است كسب و كار سنتی را از بين ببرد. وي اضافه كرد: با فعاليت های دو سال گذشته به ويژه توسط جوانان در اتاق تلاش شد تا اين گفتمان تثبيت شود.

عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگانی فارس با اشاره به راه‌اندازی كميسيون فناوری ارتباطات و اطلاعات و اقتصاد رسانه در اتاق شيراز برای اولين بار، گفت: اتاق بازرگانی محل تجمع فعالان اقتصادی و بهترين راه براي ارتباط استارتاپ ها و فعالان اقتصادی است.

راهدار كه يكي از مشكلات اصلی استارتاپ ها را جذب سرمايه گذار می داند، عنوان كرد: صادرات محصولات استارتاپ ها از مطالب مهجور در حوزه آی سی تی كشور است كه اميد است فضايی براي صادرات اين محصولات در آينده‌ای نزديك فراهم شود. وی همچنين خاطرنشان كرد: عموما استارتاپ ها در حوزه خدمات فعاليت می كنند و كمتر شاهد فعاليت استارتاپ فعال در حوزه صنعت و كشاورزی هستيم.

مديرعامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس نيز در اين مراسم با بيان اينكه هرحركتی كه در استان برای توسعه صنعت، رونق توليد و اشتغالزایی انجام می شود را بايد ارج بنهيم، گفت: رسالت شركت شهرك‌های صنعتی تكميل شهرك ها و زيرساخت‌های آنهاست. احد فتوحي ادامه داد: واحدهایی در اين شهرك مستقر شده كه ٩٥ درصد صنايع كوچك را با اشتغالزایی ٣٦ هزار نفری در برگرفته است.

وی همچنين اعلام كرد كه امكان حضور استارتاپ ها در شهرك های صنعتی با حضور سرمايه گذاران فراهم است كه می توانند به امر توليد در صنايع شتاب دهند. مديرعامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس ادامه داد: زمين های مرغوب شهرك را از دست دلالان خارج و به مزايده گذاشتيم و مابه‌التفاوت اين هزينه كرد را به صنايع كوچك اختصاص داديم. فتوحی اظهار كرد: در راستای حمايت از توليد در استان، شركت شهرك های صنعتی فارس آماده حمايت از استارتاپ ها در حوزه صنايع است.

وي همچنين يادآور شد: ٢٠١ طرح در يك سال گذشته با سرمايه گذاري بالغ بر ٢٠٠ ميليون تومان و ٢ هزار نفر اشتغال در شهرك‌های صنعتی سرمايه گذاری داشتيم. مديركل فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس نيز با بيان اينكه بشر امروز سه عصر كشاورزی، صنعت و اطلاعات پشت سر گذاشته، گفت: انقلاب چهارم صنعتی به سمت هوشمند سازي پيش می رود.

مهرداد سهرابی به راه‌اندازی كارخانه آی تی ام سی فارس هم اشاره و با بيان اينكه اين مهم كليد خورده و تفاهم آن‌نامه بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، وزارت ارتباطات و كارخانه منعقد شده است، گفت: اين كارخانه در فضای ١٤ هزار مترمربع زمين پيش‌بينی شده كه فاز نخست آن هفت هزار متر مربع است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا