اخبار استارتاپی

تفاهم نامه ۲میلیون یورویی میان دانش بنیان های ایرانی و روسی

در نمایشگاه ماکس ۲۰۱۹ تفاهم نامه ۲ میلیون یورویی بین یک شرکت دانش بنیان ایرانی و یک شرکت روسی منعقد شد.

یاسر عرب نیا، معاون ارتباطات و بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با دستاوردهای هیئت اعزامی صندوق نوآوری و شکوفایی به نمایشگاه ماکس روسیه گفت: در این نمایشگاه ۱۲ شرکت دانش بنیان در قالب هیئت اعزامی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی حضور داشتند. وی ادامه داد: علاوه بر این، ۶ شرکت دانش بنیان نیز در پاویون نمایشگاه ماکس که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برپا شده بود، حضور پیدا کردند.

عرب نیا افزود: در جریان نمایشگاه ماکس ۲۰۱۹ یکی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی که در هیئت اعزامی صندوق نوآوری حضور داشت، موفق شد توافق نامه‌ای با یک شرکت روس در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان امضا کند. معاون ارتباطات و بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در این توافق نامه علاوه بر صادرات، در زمینه همکاری مشترک برای تولید محصولات نیز مذاکراتی با طرف روسی صورت گرفته که این امر می‌تواند نقش مهمی در تبادل فناوری و گسترش روابط تجاری با طرف‌های خارجی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه ماکس روسیه که از ۵ تا ۱۰ شهریور ماه برپا شد، ایران در قالب دو غرفه و یک پاویون با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برخی از دستاوردهای خود در بخش‌های دولتی و خصوصی را در معرض دید عموم قرار داد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *