اخبار استارتاپی

امضای سه سند همکاری بین وزارت راه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

تجاری سازی و ایجاد کسب و کار نوین در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و استفاده از استارتاپ ها و شرکت‌های حمل و نقلی هوشمند از بخش های این تفاهم نامه می باشد.

سند همکاری بین وزارت راه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد. این سندها در حوزه ابزارهای اندازه گیری و همچنین تولید سخت افزار سنجنده ها است که پیش از این از شرکت های خارجی تهیه می شد اما امروز تولید داخل می شود. همچنین تولید رادارها برای سازمان هواشناسی از دیگر بندهای تفاهم‌نامه در حوزه هواشناسی است.

تجاری سازی و ایجاد کسب و کار نوین در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و استفاده از استارتاپ ها و شرکت‌های حمل و نقلی هوشمند از دیگر بخش‌های مربوط به این تفاهم‌نامه است. در حوزه توسعه فناوری هواشناسی در ۹ سرفصل مشترک شرکت‌های دانش بنیان متناظر شناسایی شده‌اند. ایجاد ایستگاه‌های خودکار هواشناسی و تولید انواع رادارها توسط توان داخل از بخش‌های دیگر این تفاهم‌نامه است.

مدل‌سازی جوی در مقیاس منطقه‌ای از دیگر موضوعاتی است که با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود که همه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تضمین خرید و نظارت دو طرف است. بارنامه الکترونیک و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های حمل و نقل استارتاپی از موضوعات مربوط به تفاهم معاونت علمی و سازمان راهداری است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *