مقالات تحلیلی

برترین استارتاپ های مبادله و اجاره در زمینه حمل و نقل و خدمات را بشناسیم

معرفی بهترین کسب و کار ها برای مبادله ی برخط کالاها و خدمات (2)

در مقاله قبلی به معرفی استارتاپ های مبادله و معاوضه خانه ، لباس و امور مربوط به خانواده و زنگی پرداختیم . که در این مقاله به سری دوم استارتاپ ها و کسب و کار های مبادله خارجی میپردازیم .

صنعت حمل و نقل یکی از مهم ترین و پرکاربردترین صنعت های حال حاضر در جهان می باشد که از گذشته تا به حال همواره در حال تغییر و تحول بوده است. در ادامه به معرفی استارتاپ ها و کسب و کار های مبادله در حوزه های حمل و نقل ، خدمات حرفه ای و سرگرمی که در سطح جهانی شناخته شده و بهترین هستند، می پردازیم.

حمل ونقل

1. Zipcar
اگر در محدوده ی یک کلان شهر زندگی می کنید، احتمالاً برای رسیدن به بسیاری از مقصدها از حمل ونقل عمومی استفاده می کنید. مدت هاست که خودتان را از شر ماشینتان خلاص کرده، و هزینه های پارکینگ، بنزین، و بیمه ی خودرو را از بودجه ی خود حذف کرده اید. ولی اگر مجبور باشید برای یک جلسه ی یک ساعته به خارج شهر بروید یا 25 کیسه خاک از فروشگاه باغبانی بیاورید چطور؟ آیا خودرویی را برای تمام روز کرایه می کنید درحالی که فقط برای چند ساعت به آن نیاز دارید؟ مگر اینکه Zipcar داشته باشید.
سال هاست که Zipcar به صورت ساعتی یا روزانه ماشین کرایه می دهد، و در حال اضافه کردن شهرها به فهرست اعضای خود است. شما می تواند بسته به اینکه فکر می کنید هر چند وقت یک بار به Zipcar نیاز خواهید داشت، حق عضویت و مبلغ کرایه ی متفاوتی را پرداخت کنید. هرچند روند کار متفاوت است، اما اصولاً در شهر خود ثبت نام می کنید، حق عضویت 25 دلاری و هزینه های سالیانه (بین 1 تا 60 دلار بسته به طرح انتخابی خود) را می پردازید، و بفرمایید  حالا می توانید به صورت ساعتی یا روزانه، یک Zipcar کرایه کنید. مبلغ کرایه شامل بنزین، بیمه ی خودرو و 180 مایل رایگان می شود، که اغلب کفایت می کند.

Zipcar

2. Connect by Hertz
Connect by Hertz شبیه Zipcar است اما تحت مالکیت شرکت کرایه ی خودروی Hertz کار می کند و بر خدمات به اشتراک گذاری خودرو در پردیس های دانشگاهی یا نزدیک آنها در سرتاسر جهان تمرکز دارد. عضویت در آن رایگان بوده، و هزینه ی کرایه از ساعتی 6.80 دلار شروع می شود، که بنزین و بیمه را هم شامل می شود. در اینجا هم برای آن دسته از شما که به ندرت به خودروی شخصی نیاز پیدا می کنید، سرویس به اشتراک گذاری خودرو می تواند نسبت به هزینه های مالکیت، صرفه جویی زیادی را در پی داشته باشد.

Connect by Hertz

3. Capital Bikeshare
در ازای 75 دلار در سال، Capital Bikeshare امکان استفاده از دوچرخه های ارزان قیمت کرایه ای را به اعضایش در منطقه ی واشنگتن دی.سی می دهد. ایستگاه هایی پر از1100 دوچرخه، در سرتاسر این محدوده و شهرهای هم جوار واقع شده اند، و فقط یک کلید عضویت به شما امکان استفاده از آنها و پس دادنشان در هر جایی که بخواهید را فراهم می سازد. 30 دقیقه ی اول رایگان است، و هر نیم ساعت اضافه چند دلار هزینه خواهد داشت. اعضا می توانند از برنامه ی SpotCycle هم بر روی گوشی آیفون، بل بری و اندروید خود جهت مکان یابی نزدیک ترین دوچرخه ی موجود استفاده کنند. به علاوه می توانید یک طرح محدود، مثلاً سفر 30 روزه را در ازای 25 دلار امتحان کنید.

Capital Bikeshare

4. Zimride
ماشین می خواهید؟ Zimride یک سرویس ماشین اشتراکی است که اعضایش از آن به منظور ایجاد شبکه ای خصوصی برای به اشتراک گذاری ماشین و صرفه جویی در هزینه ها استفاده می کنند. اکثر ماشینها برای چهار نفر جا دارند، ولی اغلب دست خودمان است. چرا بار مالکیت خودرو و مصرف منابع را تقسیم نکنیم؟ با این سرویس که در اطراف صدها کالج و دانشگاه فعال است، به احتمال زیاد می توانید برای رفتن به تقریباً هرجایی در نزدیکی پردیس ماشین پیدا کنید.

Zimride

سرگرمی

5. PaperBack Swap
PaperBack Swap دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: جایی برای معاوضه ی کتاب های شومیز (جلد کاغذی). درحال حاضر، بیش از نیم بیلیون کتاب برای مبادله روی سایت دردسترس است. فقط کافی است کتاب هایی را که دیگر نمی خواهید ثبت کنید تا دیگر اعضا آنها را پیدا کنند. وقتی کسی یکی از کتاب های شما را درخواست کند، آن را پست کرده و هر کتابی که در سایت موجود است و تمایل به دریافتش دارید را انتخاب می نمایید. معاوضه آسان است، و عضویت رایگان.

PaperBack Swap

6. BookMooch
دست از حمل کتاب های قدیمی که دوباره نخواهید خواند برداشته و درعوض با اقلام مطالعاتی جدید تعویضشان کنید. Bookmooch از یک سیستم امتیازدهی استفاده می کند، یعنی کتاب هایی را که می خواهید دور بریزید وارد می کنید، درخواست هایی از جانب کاربرانی که آن کتاب ها را می خواهند دریافت می نمایید، از خانه ارسالشان می کنید، امتیاز می گیرید، و بعد امتیازهایتان را خرج کتاب هایی می کنید که نیاز دارید. درعین حال که عضویت رایگان است، 10 امتیاز بابت اعلام موجودی هر کتاب و 1 امتیاز بابت هر ارسال موفق دریافت می کنید. برای حفظ موقعیت خوب خود، باید به ازای هر دو کتابی که دریافت می کنید، یکی را رد کنید.

BookMooch

7. Swap.com
Swap.com محلی برای معاوضه ی همه چیز بدون پیشنهاد قیمت یا رد و بدل کردن پول است. درعوض، پیشنهاد مبادله ی چیزهایی را می دهید که دیگر آنها را نمی خواهید. آن وقت امکان انتخاب از میان کتاب ها، فیلم ها، سی دی ها، و اقلام دیگر را خواهید داشت. ظاهراً سایت حق عضویت ماهیانه نمی گیرد، اما هزینه های ارسال کالاهایی که میفروشید بر عهده ی خودتان خواهد بود. Swap برای تسهیل ثیت و جستجو، برنامه ی آیفون خودش را دارد.

Swap.com

8. GameTZ
اگر ویدیو گیمر هستید، GameTZ می تواند بهترین وسیله برای یافتن بازی های جدیدی باشد که انتظارشان را دارید، آن هم به قیمتی کمتر از خرده فروشی. سیستم معتبر سایت به شما کمک می کند تا سرتان کلاه نرود. به علاوه با هیچ هزینه ای بابت عضویت، اضافه بهای خرید، یا هزینه های فروش مواجه نخواهید شد.

GameTZ

9. Goozex
برای آن دسته از شما که به دنبال گزینه ی دیگری جهت مبادله ی بازی و فیلم هستید، Goozex (مختصر «مبادله ی کالاها ») به دردتان خواهد خورد. کاربران بازی ها و فیلم های خود را با امتیاز مبادله می کنند و بعد، آن امتیازها برای گرفتن بازی ها و فیلم های دیگری به کار می روند که فقط 1.99 دلار هزینه ی معامله خواهند داشت. عضویت رایگان است.

Goozex

مهارت های حرفه ای

10. SharedEarth
کاش این ایده ی عالی به ذهن من رسیده بود. SharedEarth یک سایت رایگان است که زمین داران را به باغبان ها و مزرعه دارانی وصل می کند که برای کشت محصولات کشاورزی به فضا نیاز دارند (مثلاً برای راه اندازی یک باغ صیفی جات خانگی). شما می توانید در ازای تقسیم مقدار کمی از محصول با زمین دار، به زمین دسترسی داشته باشید. در زمانه ای که با جنبش قدرتمند و فزاینده ی غذای محلی و دغدغه ی امنیت غذایی مواجهیم، SharedEarth شاید مهم ترین سایت به اشتراک گذاری در میان همه ی سایت ها باشد!

SharedEarth

11. Zilok
اگر به دنبال کرایه کردن لوازم برقی، جاروبرقی صنعتی، یا تجهیزات اردوزنی باشید، Zilok کمکتان خواهد کرد تا محصولات فوق العاده ای را برای کرایه ی کوتاه مدت پیدا کنید. به جای پرداخت قیمت کامل برای یک بار استفاده، مایحتاج خود را از اعضای این سایت رایگان قرض بگیرید.

Zilok

آیا شما هم سایت های مبادله و معاوضه خارجی خوبی را میشناسید ؟ با ارائه نظرات خود میتوانید در معرفی بهتر آنها به ما کمک کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 5]

محمدرضا ذاکری

دانشجوی ارشد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، دبیر بخش ویژه نامه اجتماعی اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن