اخبار استارتاپی

کمک شرکت های دانش بنیان به صنعت برق کشور

صنعت برق نیازهای خود را مطرح کرده تا شرکتهای دانش بنیان در صدد رفع این نیازها برآیند.

در پی اعلام شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران «توانیر» درباره اولویت های پژوهشی این شرکت در بخش انتقال برق و دعوت از شرکت های فناور جهت رفع این نیازها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و فناور را ترغیب کرده است تا توان فنی خود را برای توسعه فناوری های مورد نیاز صنعت برق به کار ببرند.

دستیابی به دانش فنی دستگاه اسپکتروسکوپی، دستگاه اندازه گیری پاسخ فرکانسی، دستگاه اندازه گیری پارامترهای پلاریزاسیون عایقی و غیره بخشی از این نیازها اعلام شده است. شرکت توانیر در نامه‌ای، لیست کامل این نیازهای فناورانه را اعلام کرده است که در سایت مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دسترس قرار گرفته است.

پیش از این در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با عنوان توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری حوزه آب و برق، میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و رضا اردکانیان وزیر نیرو، بر افزایش تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق تاکید شده بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرده بود که ظرفیت‌های خوبی در حوزه آب و برق برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد و بازار فوق‌العاده این حوزه پذیرای فعالیت این شرکت‌ها و ایده های نیروی جوان است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *