اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

افتتاح سه شتابدهنده و یک مرکز رشد در کردستان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان وارد استان کردستان شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان وارد استان کردستان شد. امروز با حضور ستاری در این استان سه شتابدهنده در حوزه های سلامت، بازی رایانه ای و محتوای دیجیتال در شهر سنندج افتتاح می شود. همچنین یک مرکز طراحی و ساخت بازی های رایانه ای در مریوان آغاز به کار می کند. افتتاح یک مرکز رشد و چند خط تولید محصولات دانش بنیان از دیگر برنامه های این سفر است.

در سفر پیشین سورنا‌ ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان کردستان برای تاسیس چند شتابدهنده و مرکز رشد و نوآوری، حمایت های لازم اختصاص یافت. در سفر امروز نتیجه این پیگیری‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. افتتاح شتابدهنده ژوری مانگ (نیکرو) از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این سفر است. در حال حاضر 8 تیم استارتاپی در این شتابدهنده مستقر شده‌اند و برای استقرار 25 تیم در این شتابدهنده، ظرفیت‌سازی شده است.

همچنین سورنا ستاری، در مراسم آغاز به کار شتابدهنده ژرفا حضور خواهد یافت. این شتابدهنده به صورت اختصاصی در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی فعالیت می‌کند. همچنین در این سفر همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، شتابدهنده ژین آغاز به کار خواهد کرد. این شتابدهنده در حوزه سلامت فعالیت می‌کند. بنیانگذاران این شتابدهنده در تلاش هستند تا این نهاد را به یک مرکز نوآوری تبدیل کنند. این مرکز از ظرفیت استقرار 40 فعال فناور برخوردار است.

اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک مرکز پلیمر و شیمی تاسیس کرده‌اند. هسته‌های دانشگاهی مستقر در این مرکز در ابتدای کار توانسته‌اند مواد اولیه تولید ضدیخ، ضدجوش، ضد خوردگی و مواد ضدعفونی‌کننده را تولید کنند. این مرکز با حضور سورنا ستاری رئیس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان کشور، رسماً آغاز به کار خواهد کرد.

ستاری همچنین در مراسم افتتاح کارخانه شرکت آتیلا ارتوپد حضور می‌یابد. این شرکت با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم کارخانه و یک خط تولید جدید تاسیس کرده است.

در ادامه این سفر با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از خط تولید الکل در استان کردستان رونمایی می‌کند. اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این خط تولید را راه‌اندازی کرده‌اند. ستاری همچنین از واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی سنندج و دانشگاه کردستان بازدید می‌کند. افتتاح آنلاین مرکز بازی‌های آنلاین، انیمیشن و تولید محتوای‌دیجیتال مریوان، از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه است.

آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری استان کردستان، بازدید از دفتر پیشخوان خدمات شهر هوشمند، دیدار و گفتگو با مسئولین محلی و نماینده ولی فقیه در استان و همچنین شرکت در نشست «اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید» از دیگر برنامه‌های این سفر فشرده و پربار است. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین با فعالین فناور، مدیران شرکت‌های دانش بنیان و فناور و موسسین استارتاپ های استان کردستان، گفتگو خواهد کرد و از نزدیک با چالش‌ها و دغدغه‌های آنها آشنا می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
بنیاد ملی نخبگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا