اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

۲ برج فناوری خصوصی در ناحیه شریف راه اندازی می شود

رییس ناحیه نوآوری شریف از راه اندازی دو برج فناوری خصوصی در این منطفه خبر داد و گفت: در راستای هم افزایی بیشتر رویکرد ما برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در این ناحیه تجمیع آنها در مجتمع‌های فناوری است.

دکتر مجید دهبیدی پور امروز در اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری برگزار شد، با بیان این که شکل گیری ناحیه نوآوری از سال ۱۳۷۹ آغاز شد، افزود: در این ناحیه ۲ برج فناوری خضوصی راه اندازی می‌شود که یکی از آنها راه اندازی شده و دیگری به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در این ناحیه ۵۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان مستقر شده است، اظهار کرد: علاوه بر آن ۶ صندوق خطر پذیر، ۸ مرکز نوآوری، ۱۵ شتابدهنده و مرکز رشد، ۲ مرکز فضای کار اشتراکی و ۱۲ ارائه دهنده سرویس در این منطقه نوآوری شریف استقرار یافته‌اند.

رییس ناحیه نوآوری شریف با اشاره به عوامل موفقیت نواحی نوآوری دنیا، گفت: ما برای این منظور ۲۱ ناحیه نوآوری دنیا را مطالعه کردیم و داده‌های به دست آمده نشان داد که ۴ عامل “استقرار نواحی نوآوری در کنار زندگی و تفریح مردم”، “دارا بودن المان‌های شهری”، “حضور رهبران نوآور” و “مشوق‌های دولت محلی و ملی” در موفقیت‌های نواحی نوآوری موثر بوده است.

دهبیدی‌پور با اشاره به رویکردهای توسعه‌ای در ناحیه نوآوری شریف، خاطر نشان کرد: رویکرد ما برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در این ناحیه تجمیع آنها در مجتمع‌های فناوری بوده است و اقدام به مجتمع سازی شرکت‌ها را در دستور کار داریم تا همکاری و هم‌افزایی شرکت‌ها ارتقا یابد.

وی کاهش آسیب‌های زیست محیطی را از دیگر اولویت‌های این ناحیه نام برد و گفت: تعامل با مردم منطقه شریف از دیگر برنامه‌های این ناحیه است که تاکنون ۱۱۰۰ نفر ساعت کارگاه آموزشی و وبینار برگزار کردیم.

دهبیدی‌پور از اجرای طرح تفصیلی ناحیه شریف خبر داد و یاداور شد: این طرح از ۲ ماه گذشته اجرا شده، ضمن آنکه در کمیسیون ماده ۵ نیز به تصویب رسیده است. وی نبود مناظر و المان‌های شهری، عدم دسترسی به داده‌ها و برق منطقه‌ای را از چالش‌های این منطقه نام برد و گفت: رهاشدگی باغ‌های طرشت از دیگر چالش‌های این ناحیه است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *