اخبار استارتاپیاخبار سلامتسلامت

سیناژن، آریوژن فارمد و پویش دارو برترین شرکت هایتک صادراتی

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از فعالیت چهار شرکت برتر هایتک صادراتی در حوزه سلامت خبر داد.

لیمو HR

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از فعالیت چهار شرکت برتر هایتک صادراتی در حوزه سلامت خبر داد و گفت: چهار شرکت سیناژن، آریو ژن‌ فارمد، پویش دارو و فناوران نانو مقیاس به عنوان برترین شرکت‌ های هایتک صادراتی ایران، معرفی شدند. دکتر محمدرضا منظم افزود: این افتخاری برای حوزه صنعت هایتک سلامت در کشور است و از میان هزار و ۱۰۰ شرکت ارزیابی شده، تنها ۴ شرکت موفق به دریافت ۵ ستاره شدند که همه در حوزه سلامت کشور فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه این دستاورد ارزشمند در دوران تحریم به دست آمده است، گفت: به‌ رغم فعالیت صنایع مختلف در کشور که اغلب هایتک هستند و از فناوری‌ های پیچیده ‌ای برخوردارند، این فناوری‌ های حوزه سلامت در کشور است که توانسته‌ اند در بازارهای رقابتی بین ‌المللی برای محصولات با فناوری بالا بازار مناسب فراهم کرده و برای کشور ارزآوری کنند.

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری، به تشریح جزییات ارزیابی انجام شده پرداخت و گفت: مرکز تعاملات بین ‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به راه‌ اندازی باشگاه سرآمدان صادرات دانش‌ بنیان کرده است. این مجموعه با سه شاخص فنی، زیرساخت‌ های شرکتی و میزان فروش داخلی و خارجی، اقدام به رتبه ‌بندی و انتخاب شرکت‌ های دانش ‌بنیان صادراتی برتر کرده است. یک هزار و ۱۰۰ شرکت ارزیابی فنی و از میان آنها ۵۱۳ شرکت به صورت کامل ارزیابی شده ‌اند و از این تعداد ۴ شرکت در سطح ۵ ستاره، ۴۸ شرکت ۴ ستاره و ۲۲۷ شرکت رتبه ۳ ستاره را اخذ کردند. ۱۰۳ شرکت نیز جزو شرکت‌ های مستعد شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: در این گزارش، شرکت‌ های تولیدکننده محصولات دانش ‌بنیان با زیرساخت‌ های صادراتی قوی و بازارهای ثابت خارجی موفق به دریافت ۵ ستاره شده ‌اند که علاوه بر آن، معیارهایی مانند، کسب حداقل ۸۰ درصد از مجموع امتیازات، داشتن محصول هایتک با حداقل ۶۰ درصد امتیاز فنی، داشتن پتنت یا گزارش عدم نقض پتنت، حداقل یک میلیون دلار صادرات تجمیعی محصولات هایتک را هم در کارنامه فعالیت‌ خود به ثبت رسانده‌ اند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *