اینوتکس 2022

امضای سه تفاهم نامه و رونمایی از توکن جدید پست بانک در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲

با حضور نمایندگان وزیر ارتباطات در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، سه تفاهم نامه میان پست بانک با صندوق توسعه فناوری‌های نوین، شرکت‌های دانش بنیان و فناور امضا و از توکن جدید این بانک رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، معاون فناوری و نوآوری و مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به نمایندگی از عیسی زارع پور از یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) دیدن کردند.

محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اکبر قنبرپور مشاور وزیر و رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام در سومین روز از یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) در پارک فناوری پردیس، به نمایندگی از عیسی زارع‌پور از این نمایشگاه دیدن کردند.

بر اساس این تفاهمنامه، شرایط اعطای تسهیلات به صندوق، شرکت‌های تابعه، پرسنل و شرکت‌های دانش بنیان و فناور از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی پست بانک و صدور ضمانت نامه تعهد پرداخت توسط صندوق به نفع بانک، با هدف پوشش ریسک تسهیلات اعتباری فراهم می‌شود.

همچنین برای تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌های صندوق و شرکت‌های تابعه، طرح‌های بخش خصوصی بر اساس میانگین شرکت‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و تولیدی با پذیرش ضمانت نامه تعهد پرداخت صندوق توسعه فناوری‌های نوین، پست بانک وزارت ارتباطات متعهد شد بر اساس سیاست‌ها و ضوابط اعتباری خود از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات پرداخت کند.

افتتاح انواع حساب برای شرکت‌های معرفی شده و ارائه خدمات مالی و بانکی، تسهیل در مبادلات ارزی و صدور انواع ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های فناوری و شرکت‌های تولیدی با ضمانت نامه صادره این صندوق، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

در تفاهم نامه دیگری با یک شرکت سرمایه‌ای که با هدف همکاری متقابل برای اعطای تسهیلات به صورت آنلاین به مشتریان ثبت نام شده از طریق پرتال این شرکت امضا شد، پست بانک متعهد شد به مدت یکسال در فاز اول، اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به صورت پایلوت برای اعطای تسهیلات در نظر بگیرد که براساس درخواست شرکت و بررسی‌های بانک قابل تمدید است. بر اساس این قرارداد، این تسهیلات در قالب تسهیلات مرابحه و حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۱۲ و ۲۴ ماه پرداخت می‌شود.

در قرارداد دیگری نیز تفاهم همکاری میان پست بانک و یک شرکت دانش بنیان در حوزه راهکارهای هوشمند با هدف ارائه سرویس‌های بانکی به فین تک ها، استارت آپ ها، شرکت‌های دانش بنیان و انواع پلتفرم‌ها از طریق بانکداری باز، به امضا رسید. در این مراسم با حضور محمدامین آقامیری معاون وزیر ارتباطات، از توکن ریال پست بانک رونمایی شد.

توکن ریالی با نماد IRRP ابزاری است که سعی در مدیریت خریدهای خرد دارد. هر کاربر با خرید مقداری از این توکن می‌تواند تراکنش‌های روزمره و خرد خود را انجام دهد و از فروشگاه‌های متصل به شبکه خرید حضوری و اینترنتی داشته باشند. در پایان هم از دو کتاب استراتژی بانکداری دیجیتال و اقدامات و برنامه‌های یکی از مراکز زیرمجموعه وزارت ارتباطات در راستای سند تحول دولت مردمی رونمایی شد.

افتتاح باجه بانکی پارک فناوری پردیس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *